Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Skoro autostrady mogą, to dlaczego drogi wodne nie?Drukuj

  • Karol Pawelec
  • 30.06.2015 10:52:14
  • 1567 czytań
  •  2 komentarze
Skoro autostrady mogą, to dlaczego drogi wodne nie?Uchwalona w zeszłym tygodniu ustawa umożliwia odstąpienie od poboru opłat za przejazd autostradą w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zagrożenie bezpieczeństwa ruchu na drogach śródlądowych występuje codziennie na naszych rzekach, dlaczego więc ulga ma dotykać tylko przewoźników drogowych? Ze względu na małą moc sprawczą jednostki, a znacznie większą grupy, bądź organizacji takiej jak na przykład Rada Kapitanów zwracam się z prośbą do kolegów o zwrócenie Ministerstwu Środowiska uwagi na występującą dyskryminację na przykład przy pomocy poniższego pisma, które wystarczy wysłać mailem na adres:

Pamiętajcie o wpisaniu własnego imienia i nazwiska oraz adresu, tylko wtedy urzędnicy będą zobowiązani do odpowiedzi.


Imię i nazwisko
Adres

Szanowny Panie Ministrze,

W związku z uchwaleniem w dniu 25 czerwca 2015 r. ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, umożliwiającej odstąpienie od poboru opłat za przejazd autostradą w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, oczekujemy uchwalenia analogicznej ustawy zmieniającej ustawę Prawo Wodne, umożliwiającej odstąpienie od poboru opłat za żeglugę statków po drogach wodnych oraz za śluzowanie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa żeglugi.

Niepodjęcie wyżej wymienionych działań oznaczać będzie rażące dyskryminowanie armatorów, którzy muszą bezwzględnie ponosić opłaty za korzystanie z dróg wodnych oraz za śluzowanie pomimo zagrożeń bezpieczeństwa żeglugi spowodowanych brakiem prac utrzymaniowych na drogach wodnych, stanem śluz, które niejednokrotnie grożą katastrofą budowlaną czy brakiem stałej kontroli nad oznakowaniem drogi wodnej. Brak działań w kierunku ograniczenia administracyjnego różnicowania różnych gałęzi transportu jest naruszeniem zasad uczciwej konkurencji , powoduje faworyzację przewoźników drogowych względem armatorów śródlądowych i jest niezgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju, tak pielęgnowanej przez Pańskie ministerstwo.

Z poważaniem,
#1 | ango dnia 30.06.2015 21:25
Może nie chodzi tyle o zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego ale o to, ze tzw. warszawka jeździ autostradami nad morze i Mazury - dr Ewa załatwiła to dla swoich ...
#2 | Kongregacja dnia 30.06.2015 21:30
Proste jak drut,tylko kto teraz opowiada za resort z tego co wiem pan G. i g,z tego będzie.ale koniecznie trzeba pisać ,w odpowiedzi będzie całkowity zakaz poruszania się po drogach wodnych.Co znaczy dymisja z rządu kiedy nadal się rządzi,korytko chyba się przykleja lub przyrasta ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL