Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Warta w Poznaniu ożyjeDrukuj

Warta w Poznaniu ożyjeJuż w pierwszy weekend maja na Warcie pojawią się statki turystyczne, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania. Później dołączy do nich tramwaj wodny i sprzęt, taki jak łodzie czy kajaki. Z kolei na jesień planowana jest największa do tej pory "warciana" impreza, mająca jeszcze bardziej ożywić nadrzeczne tereny - czyli Dni Rzeki Warty, wzorowanej na Dniach Twierdzy Poznań, cieszącej się z roku na rok coraz większą popularnością.

- Jedną z największych atrakcji kolejnej edycji akcji "Poznań za pół ceny" będzie obecność aż trzech statków pasażerskich, które pojawią się w Starym Porcie - zapowiada Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. 2 i 3 maja zacumują tam statki "Bajka", "Biała Dama" oraz "Karolinka". Najprawdopodobniej zostaną wyznaczone trzy trasy, po których będą się one poruszać.

- Od brzegu powinny odchodzić co pół godziny - dodaje Jan Mazurczak. To jednak nie koniec atrakcji. Jak zapowiada Konrad Dąbrowski z Inicjatywy Marinarze prowadzącej działania w Starym Porcie dodatkowo zostaną zorganizowane trzy spływy kajakowe i tratwiane. - Pierwszy na trasie od Starołęki do Starego Portu, drugi wyruszy ze Starego Portu i zakończy się w Czerwonaku, trzeci również rozpocznie się w Starym Porcie, ale zakończy w Obornikach - wylicza Dąbrowski. Już od początku roku wiadomo też, że na Warcie pojawi się tramwaj wodny. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM Poznania Bartosz Guss zapewnia, iż armatora lub armatorów poznamy do końca kwietnia.

- Jeszcze w tym tygodniu wystosujemy zapytania ofertowe do właścicieli statków o usługę świadczenia transportu rzecznego - mówi Guss. Ci którzy zechcą wypożyczyć łódki lub kajaki będą to mogli zrobić już od 1 czerwca na plaży miejskiej na Chwaliszewie. Najciekawiej zapowiada się jednak wydarzenie planowane na wrzesień, czyli pierwsza edycja Dni Rzeki Warty. - Można śmiało powiedzieć, że będzie to największa od kilkudziesięciu lat impreza na rzeką. We współpracy z Marinarzami planujemy parady i nocne pływanie po Poznaniu. W ten sposób nie tylko ożywimy rzekę, ale także pomożemy lokalnym właścicielom statków, którzy w tej chwili muszą pracować z dala od stolicy Wielkopolski - opowiada Jan Mazurczak.

#1 | bolo dnia 26.05.2015 23:13
Nareszcie będzie się działo na Warcie w Poznaniu. Trzy lata temu z Poznania ruszył 7-dniowy rejs Mississippi Warta Blues, który zakończył się w Kostrzyniu. Piękny to był widok jak na Warcie płynęło prawie 20 łódek . Dzięki wytrwałości "Mariniarzy i uruchomieniu przystani w starym porcie, jest gdzie zacumować. Zaraz pojawiło się kilka łódek różnego kalibru. Czyli wodniacy są, trzeba tylko trochę przychylności ze strony władz miasta i piękna Warta ożyje, czego wszystkim wodniakom z całego serca życzę. A zapewniam, że Poznań widziany z rzeki jest naprawdę piękny. Warta w okolicy Poznania jest też warta poznania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL