Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Miliardy na OdręDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 08.05.2015 05:55:31
  • 1713 czytań
  •  2 komentarze
Miliardy na OdręPogłębione będą Odra, jezioro Dąbie i jeden z ważnych dla żeglugi kanałów. Po 11 latach udało się w końcu dopiąć umowę z Niemcami, z którymi wspólnie zapewnimy dobre warunki do żeglugi po granicznej rzece. Umowa podpisana została przed długim weekendem podczas polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych w Warszawie. Nie odbiła się szerszym echem - wydarzenie utonęło wśród bardziej medialnych tematów. Tymczasem dla naszego regionu to wydarzenie o ogromnym znaczeniu.

- Czekaliśmy na to jedenaście lat. Tyle trwały uzgodnienia i przygotowania - mówi Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który od początku uczestniczył w rozmowach z Niemcami.

Skala przedsięwzięcia jest ogromna. Polska i Niemcy mają zainwestować w graniczną Odrę po 1,5 mld zł. Główny cel to zapewnienie odpowiednich warunków do żeglugi śródlądowej.

Na rzece ma być zapewniona minimalna głębokość 1,8 m. To oznacza konieczność wykonania wielu budowli hydrotechnicznych pomagających utrzymać w odpowiednim miejscu główny nurt i tym samym głębokość. Kreft podkreśla jednak, że nikt nie zamierza przerabiać Odry na betonową rynnę.

- Nie będziemy odcinać starorzeczy czy zakoli. Zapewnimy przez nie przepływ wody tak, by zachować walory przyrodnicze - mówi.

W czwartek o szczegółach inwestycji na rzece i spodziewanych efektach rozmawiać będą uczestnicy dyskusji "Bezgraniczna Odra", którą organizuje Rada Interesantów Portu Szczecin. Do udziału zaproszono m.in.: przedsiębiorców, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, prawników, naukowców, polityków i dziennikarzy.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl
foto: Janusz Fąfara
#1 | Szafranek dnia 09.05.2015 00:46
Kiełbaska przedwyborcza? O co tu chodzi?Mówcie prawdę a będę zeznawał na waszą korzyść.Pozdrawiam serdecznie Szafranek.
#2 | Marek Odra dnia 12.05.2015 23:46
Do Szafranek o źródło finansowania "Prace będą finansowane z funduszy unijnych oraz dzięki pożyczce z Banku Światowego. Umowa z bankiem ma być podpisana w lipcu. W tym czasie rozpoczną się też przygotowania do inwestycji"

Cały tekst: http://szczecin.g...z3ZxiHybB2

Plany inwestycji w języku angielskim :
http://www-wds.wo...UBLIC0.pdf

I nie chodzi o żeglugę ale o zabezpieczenie przeciwpowodziowe Dolnej i Środkowej Odry .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL