Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

MIR będzie negocjował z KE w sprawie sieci TEN-TDrukuj

MIR będzie negocjował z KE w sprawie sieci TEN-TRząd upoważnił Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do prowadzenia negocjacji z Komisją Europejską i zatwierdzenia planów pracy dla przebiegających przez Polskę dwóch korytarzy sieci bazowej TEN-T. Chodzi o korytarze Bałtyk – Adriatyk i Morze Północne – Bałtyk.

W nowej perspektywie budżetowej UE wprowadzono system wdrażania sieci TEN-T, którego głównym celem jest stworzenie w perspektywie średniookresowej spójnego i zintegrowanego systemu transportowego UE. Usuwane będą wąskie gardła w sieci, budowane brakujące elementy.

W ramach sieci TEN-T utworzono dziewięć korytarzy sieci bazowej TEN-T. Przez Polskę przebiegają dwa z nich: Bałtyk – Adriatyk (łączący polskie porty morskie, przez Czechy, Słowację, Austrię z włoskimi portami adriatyckimi) oraz Morze Północne – Bałtyk (łączący Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę z portami morskimi w Belgii, Holandii i Niemczech).

Dokumenty określają przebieg i zawierają charakterystykę tych korytarzy z uwzględnieniem pożądanych parametrów dla infrastruktury transportowej. Ponadto, identyfikują miejsca występowania wąskich gardeł, odcinki transgraniczne oraz najważniejsze bariery hamujące efektywny rozwój korytarza.

Plany pracy dla korytarzy sieci bazowej przebiegających przez Polskę opracowywane są przez koordynatorów europejskich i będą musiały być zaakceptowane przez nasz kraj. Zgodnie z zamierzeniami Komisji Europejskiej, plany te będą cyklicznie aktualizowane.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL