Złoto dla zuchwałych czyli złoto dla rzetelnych firmDrukuj

Złoto dla zuchwałych czyli złoto dla rzetelnych firmW dniach 20-22.04.2015r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się siódma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego- jedna z największych imprez biznesowych Europy Centralnej. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym obecni byli przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, komisarze Unii Europejskiej, europarlamentarzyści, politycy z innych państw europejskich oraz spoza Europy. W obradach wzięli udział również prezesi i przedstawiciele największych polskich firm, międzynarodowych koncernów, przedsiębiorcy, grono ekspertów oraz naukowcy. Kulminacyjnym punktem tego spotkania była gala wręczenia Złotych Certyfikatów Rzetelności, przyznawanych przez Biuro Krajowego Rejestru Długów.

Złote Certyfikaty Rzetelności to wydarzenie organizowane przez Program Rzetelna Firma, który gromadzi ponad 50 tysięcy firm. To już VI edycja Złotych Certyfikatów Rzetelności. Rangę tego wyróżnienia dodatkowo potwierdza fakt, że są wręczane podczas największego wydarzenia gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Program Rzetelna Firma poprzez swoje działania zmienia wizerunek przedsiębiorców, pokazując komu można i warto ufać. Jak się okazuje w Polsce wciąż jest duże zapotrzebowanie na certyfikaty, które to potwierdzą. Z badania „Kapitał społeczny w biznesie” zaprezentowanego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wynika, że poziom nieufności w Polsce i strach przed nieuczciwym kontrahentem sprawia, że ponad połowa firm (53,2%) musi nieustannie gromadzić dowody swojej uczciwości, bo w przeciwnym razie partner biznesowych będzie chciał udowodnić jego zaniedbania. Złoty Certyfikat Rzetelności jest jedną z takich możliwości.

Podczas Gali w Katowicach Złoty Certyfikat Rzetelności odebrała zarówno piekarnia, sklep internetowy, firma z branży medycznej, czy komputerowej. Jak zgodnie mówili podczas odbierania nagród właściciele tych firm, uczciwość i rzetelność to dla nich nie tylko puste hasła, ale codzienność. Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że wśród laureatów Złotego Certyfikatu znalazły się firmy o odrzańskim i zarazem żeglugowym rodowodzie, dziś co prawda coraz bardziej pomijanym, ale za to z ciągle obiecującą żeglugową przyszłością. Chodzi o szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego Odra 3 oraz gliwickie Śląskie Centrum Logistyki S.A. W dzisiejszej rzeczywistości prosperować bez długów to wyzwanie nie lada i dla tego wielkie słowa uznania dla tych firm.

Żródło www.rzetelnafirma.pl
#1 | Jacek z Opola dnia 05.05.2015 04:50
A co to za facet tam z tyłu w takiej białej czapce?
#2 | Janusz Fafara dnia 06.05.2015 18:39
Ten facet to kapitan jednej z jednostek pływających PBH Odra 3 odbierający w imieniu firmy certyfikat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL