Koniec remontu Kanału ElbląskiegoDrukuj

Koniec remontu Kanału ElbląskiegoZbliża się finalizacja remontu Kanału Elbląskiego, w czerwcu br. wodny szlak zostanie oddany do użytku. Przez ostatnie kilka lat ten zabytkowy obszar był rewitalizowany. Inwestycję zrealizowano dzięki Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a koszty pokrył skarb państwa oraz Unia Europejska.

W tym roku powstało kilka nowych statków, które poruszać się będą po 11 trasach. Turyści będą mogli również skorzystać z tramwaju wodnego, który kursować będzie już drugi sezon. W skład żeglugi wchodzi pięć dużych jednostek, mogących pomieścić 65 pasażerów, dwa statki na 36 i 16 osób oraz nowo wybudowane tramwaje wodne. Rejsy po Kanale są szczególnie atrakcyjne dla zagranicznych turystów, okazuje się, że Polacy to 40% obsługiwanych pasażerów.

- Kanał Elbląski to konkretna oferta dla cudzoziemców - ocenia Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Jeśli uzyska dobre połączenie z międzynarodowymi, śródlądowymi drogami wodnymi, to będzie fantastycznie.

Rok 2012 zakończył się ogromnym sukcesem, był to ostatni rok działalności Kanału przed oddaniem do remontu. Zanotowano wówczas rekordową ilość przewozów, w rejs kanałem wybrało się aż 43 tysiące osób.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL