Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Tramwaje wodne za ponad 7 mln zł w GdańskuDrukuj

Tramwaje wodne za ponad 7 mln zł w GdańskuŻegluga Gdańska przez kolejne trzy lata będzie obsługiwać linie F5 i F6 miejskiego tramwaju wodnego. W ciągu trzech lat ZTM przeznaczy na to 7,3 mln zł. Ofertę niższą o blisko 2,7 mln zł wykluczono. Tramwaje wypłyną w pierwsze rejsy 1 maja.

W Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku rozstrzygnięto przetarg na przewóz pasażerów na dwóch liniach tramwaju wodnego: F5 Żabi Kruk - Westerplatte i F6 Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa. Utworzono je trzy lata temu w ramach "Programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku". W ramach tego samego programu powstało też 10 przystanków dla tych tramwajów i trzy przystanie żeglarskie. Całość pochłonęła 37 mln zł, z czego UE dołożyła 17 mln.

Od 2012 roku usługę przewozu pasażerów na tych liniach świadczyła Żegluga Gdańska. Wtedy była to jedyna firma, która stanęła do przetargu zorganizowanego przez ZTM. Swoje usługi wyceniła na 6 mln zł. Specjalnie w tym celu sprowadziła z Sankt Petersburga, wyprodukowane w 2004 roku, dwa bliźniacze stateczki "Sonica" i "Sonica I". Mogą ona jednorazowo zabrać na pokład po 40 osób i 5 rowerów.

ZTM przeznaczył na tę usługę ponad 7,7 mln zł. W 95 proc. o wyborze decydował cena, a w 5 proc. udzielenie rabatu na sprzedaż biletów. Ostatecznym zwycięzcą, mimo wyższej o 2,7 mln zł oferty, została znów Żegluga Gdańska.

Czytaj więcej na:
trojmiasto.pl
fot. Maciej Kosycarz/KFP
#1 | Valdemaras dnia 14.04.2015 20:40
No cóż Żegluga Gdańska mogła dyktować cenę za tą usługę bo ma statki celowo to tej trasy sprowadzone. Jedynym konkurentem miała być podobno firma Pana Popończyka, która ponoć miała wystawić dwa statki. GEN. SOSABOWSKI i GEN. KLEEBERG. Mam pytanie do forumowiczów czy ktoś z was widział te statki. A może ma ich fotki ?. O ile się nie mylę to teraz chyba ogłaszający przetarg nie musi się kierować najniższą ofertą, jeżeli jest inaczej proszę mnie sprostować. Nie bronię tu ŻG ale nie zawsze co tanie jest dobre.
#2 | Valdemaras dnia 16.04.2015 23:03
Jestem zaskoczony taką reakcją "Filozofa". Nie bardzo rozumiem dlaczego. Czy to że zapytałem o statki GEN. SOSABOWSKI i GEN. KLEEBERG wzbudziło Pańską reakcję. Po prostu jestem ciekawy ich wyglądu, danych technicznych itp. i z chęcią o nich napiszę. Bo wypytując się o nie nikt mi nie umie dać odpowiedzi. A więc są czy ich nie ma ?. Co do przetargu nie czytałem SIWZ bo nie byłem tym zainteresowany. Pisząc komentarz nie moją intencją było wychwalanie Żeglugi Gdańskiej i krytykowanie Pana ale skoro tak to odebrano to nic na to nie poradzę. Poza tym ma Pan jakieś dziwne wiadomości i skoro Pan też coś chce napisać to niech Pan to dobrze sprawdzi za nim poda w świat wyssane z palca bzdury. A tak dla Pańskiej wiadomości w Żegludze Gdańskiej nie pracuje od listopada 2013 r. rozstano się z kolegą ze starej budy jak Pan to pisze w niezbyt przyjemnych okolicznościach i nie widzę powodu aby prezesa J.L wychwalać pod niebiosa. Co do Pańskiego statku nic mi nie wiadomo aby ktoś z redakcji usuwał wpisy na jego temat. Bo i po co ?. Proszę dostarczyć mi materiały a z chęcią o nim napisze.
Pozdrawiam Waldemar "Valdemaras" Danielewicz
#3 | Valdemaras dnia 18.04.2015 20:20
Dziękuje za wyjaśnienia o tych statkach, życzę aby się w końcu narodziły.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL