Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Forum Odrzańskie - wstępne spotkanie zespołu projektowegoDrukuj

Forum Odrzańskie - wstępne spotkanie zespołu projektowegoWstępne spotkanie zwołane zostało 18.03.2015 w Ostravie przez wnioskodawcę projektu. Przedstawiciel wnioskodawcy poinformował obecnych o informacji przewodniczącej Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Silesia z dnia 27 lutego 2015 w sprawie zatwierdzenia projektu do realizacji.

Obecni w odniesieniu do porozumienia podczas przygotowywania projektu potwierdzili, że projekt będzie zarządzany przez trzyosobowy zespół, składający się z głównego koordynatora i dwóch ekspertów – po jednym z polskiej i czeskiej stronie. Głównym koordynatorem będzie Pan Pavell Santarius, ekspertem od strony czeskiej Pan Petr Forman a ekspertem od strony polskiej, pan Andrzej Podgórski.

Prace administracyjne związane z projektem zapewni pani Ludmila Fojtíková, pracownik wnioskodawcy. Udział innych przedstawicieli wnioskodawcy oraz polskiego partnera projektu na posiedzeniach zespołu jest mile widziane.

Z uwzględnionymi ekspertami w ustępie 2. zostaną zawarte odpowiednie umowy o pracę, główny koordynator i osoba od administracji zostaną wyszczególnione na prace związane z projektem w ramach ich dotychczasowych umów..

Pan Santarius poinformował obecnych o sprawach organizacyjnych związanych z realizacją projektu - zadania zostaną określone po uprzedniej zgodzie całego zespołu projektowego. Jednocześnie przedstawił harmonogram projektu, który jest podzielony na trzy etapy:

I etap (marzec-kwiecień 2015):
ustalenie daty forum, opracowanie programu i zaproszenia na forum, sporządzenie listy gości, utworzenie strony internetowej projektu, przygotowanie dokumentacji do opracowania materiału informacyjnego.

II etap (maj 2015)
organizacja forum w mieście granicznym Bohumín, opracowanie i przygotowanie materiału informacyjnego

III etap ( czerwiec 2015)
sporządzenie listy w celu rozpowszechniania materiału informacyjnego, ocena projektu przez zespół projektu, opracowanie końcowego raportu

Forum odbędzie się w Bohumíně, termin roboczy to 20 maja 2015, zakres 5 godzin, rozpoczęcie o godz. 10.00. Forum będzie o charakterze dyskusyjnym do tematu prezentacji, które będą stanowiły podstawę programu. Konkretne miejsce w tym terminie zbada i zapewni główny koordynator projektu. Główny koordynator zapewni też inne potrzeby związane z przygotowaniem Forum pracy (interpretacji, catering, itp).

Obaj eksperci w terminie do 03.04.2015 opracują wniosek listy gości, którzy zostaną zaproszeni do udziału w forum - każdy dla swego kraju. Przewiduje się udział 50 osób z każdego kraju, a lista musi być przygotowana tak, że będą obejmować przedstawicieli wszystkich gmin z obszaru projektu, a także przedstawicieli instytucji i organów na szczeblu krajowym (ministerstwa) i regionalnym (Kraj Morawsko-Śląski, Województwo Opolskie i Śląskie). Projekt zaproszenia oraz zaplanowany program przygotuje główny koordynator w terminie do 31.03.2015 przy udziale obu ekspertów.

Forum Odrzańskie jest elementem programu, którego celem będzie sporządzenie studium wykonalności międzynarodowego połączenia śródlądowego Ostrava - Koźle
#1 | koj dnia 20.03.2015 13:12
Otóż to, koniec biadolenia!!! Nikt nam dróg wodnych nie "załatwi" jak ich sobie sami nie wychodzimy. Z drugiej strony nic tak ludzi nie godzi jak modlitwa, praca i wspólne liczenie pieniędzy (oby jak najszybciej) Powodzenia.
#2 | ango dnia 20.03.2015 19:07
Jak można przeczytać, Czesi nie zasypiają gruszek w popiele - wniosek listy gości ma obejmować także przedstawicieli instytucji i organów na szczeblu krajowym (ministerstwa), czy warto zatem angażować obecnych przedstawicieli rządu, skoro na jesieni część z nich zostanie i tak "spuszczona do kanału" - ich zaangażowanie w sprawy żeglugi śródlądowej i tak było nijakie. Być może od jesieni ci "nowi" wykażą więcej zainteresowania i ikry ...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL