Viking River Cruises zawiesza za kontakty ze związkiem zawodowymDrukuj

Viking River Cruises zawiesza za kontakty ze związkiem zawodowymW szwajcarskiej firmie reńskich wycieczkowców Viking River Cruises doszło do spięć związanych z wypłatami dla załóg. W skrócie: wypłaty załogom zostały przewalutowane z franka szwajcarskiego na euro, co oznacza 13% obniżkę wynagrodzeń.

Herald Ludwig (na fotografii) był zatrudniony w Viking River Cruises od 2008 roku. Od 2013 roku by “Kapitanem flagowym” (“kapitan kapitanów”) firmy. 15 stycznia, tak jak każdy pracownik firmy, kpt. Ludwig otrzymał wypłatę w euro a nie jak zwykle we frankach szwajcarskich.

- Zmiana waluty wypłat nie była wcześniej zakomunikowana przez firmę. Myśleliśmy, że jest jakiś problem i skontaktowaliśmy się z naszą firmą, która jednak poinformowała nas o zmianie waluty wypłat. Udałem się na spotkanie z zarządem firmy, który poinformował mnie, ze nie należy do moich obowiązków dyskutowanie na ten temat. Powiedziano mi również, że zmiana jest zgodna z niemieckim prawem czyli prawem kraju w którym mieszkam – powiedział Ludwig.

- Mam szwajcarski kontrakt i moja wyplata była wypłacana we frankach szwajcarskich od czasu jak Viking przeniósł dyrekcję do Bazylei dwa lata temu. Nie rozumiem też co ma do tego niemieckie prawo. Kpt. Ludwig i część jego kolegów zrzeszonych w związku Nautilus poprosiło związek o pomoc.

– Firma dowiedziała się o moich kontaktach ze związkiem i zawiesiła mnie w obowiązkach. Obecnie prowadzę rozmowy z prawnikami ale nie oczekuje powrotu do pracy, gdyż mój kontrakt wygasa w maju – kontynuuje kpt. Ludwig. Martwi się jednak o niekorzystny wpływ tej historii na jego karierę, gdyż operatorzy “wycieczkowców” na Renie to w większości małe firmy, które znają sie nawzajem.

- Mam szczęście, że posiadam Patent Reński na cały Ren, niemniej jednak większość firm, które pracują tutaj to firmy rodzinne i będą one mówić miedzy sobą o tym co się stało. Obawiam sie, że będę musiał szukać pracy wymagającej wielu zmian. Moja przyszłość jest niepewna ale jedyne co mogę teraz zrobić to czekać – konkluduje Harald Ludwig.

Artykuł pochodzi z miesięcznika The Telegraph, wydawanego przez NAUTILUS (nautilusint.org) - związek zawodowy oficerów brytyjskich, holenderskich, duńskich i szwajcarskich, którego członkiem jest nasz korespondent.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL