Interpelacja - kto reprezentuje Rząd w toku prac parlamentarnychDrukuj

Interpelacja - kto reprezentuje Rząd w toku prac parlamentarnychWarszawa dn. 26.02.2015 r.

Poseł na Sejm
Rzeczypospolitej Polskiej
Jan Ziobro
Szanowny Pan
Grzegorz Schetyna
Minister Spraw Zagranicznych

Interpelacja złożona przez Posła RP Jana Ziobro w sprawie osób reprezentujących Rząd w toku prac parlamentarnych.

Szanowny Panie Ministrze

W dniu 4 lutego 2015 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. połączenia Odra - Łaba - Dunaj.
Z uwagi na dużą wagę poruszanych spraw w/w posiedzenie swoją obecnością zaszczycili wysocy rangą przedstawiciele Ambasady Republiki Czeskiej oraz Ambasady Republiki Słowackiej.
Z przykrością muszę stwierdzić, że ze strony polskiej brakowało przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i kierownictwa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Niemniej Pan Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu Ministerstwo Środowiska i Pan Witold Sumisławski Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej znaleźli jednak czas na uczestniczenie w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Odry, które odbyło się tuż po zakończeniu omawianego posiedzenia.
Niestety reprezentant Departamentu Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Pani Marta Wolska, nie był w stanie merytorycznie odpowiedzieć na żadne pytanie.
Natomiast na pytania skierowane do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej tj. instytucji wykonującej zadania dotyczące planowania, budowy, modernizacji oraz utrzymania śródlądowych dróg wodnych, odpowiadał Pan Tadeusz Mrówczyński, który przedstawił się jako "ekspert" i jak sam przyznał pod koniec posiedzenia będący aktualnie na emeryturze.

W związku z powyższym interpeluję:

1. Czy i jakie kroki zostaną podjęte przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu wyeliminowania na przyszłość poniżającej dla Rzeczypospolitej Polskiej sytuacji dyplomatycznej, gdy na wcześniej zapowiadane merytoryczne spotkanie w Sejmie z udziałem wysokich przedstawicieli obcych ambasad - ministerstwa i podległe im jednostki przysyłają osoby niekompetentne lub wręcz emerytowane, do tego kompletnie niezorientowane we wcześniej im podanej tematyce spotkania?

2. Czy z punktu widzenia dyplomatycznego tego typu postępowanie może być odbierane jako naganne (np. lekceważące w stosunku do przedstawicieli dyplomatycznych) i spowodować niekorzystne dla Rzeczypospolitej Polskiej reperkusje na płaszczyźnie międzynarodowej?

Z poważaniem
Jan Ziobro
#1 | koj dnia 03.03.2015 19:58
Wydaje się, że Ekspert KZGW Pan Tadeusz Mrówczyński powinien przedstawić pisemne upoważnienie do reprezentowania Prezesa KZGW w pracach parlamentarnych. Swoja drogą nie wygląda to dobrze, że Urzędy Centralne III RP eksploatują emerytów albo Prezes KZGW jest wyjątkowo niekompetentny jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi podległej mu instytucji.
#2 | zbyszek1 dnia 03.03.2015 20:02
"To jest celowa robota określonych kół"
#3 | koj dnia 03.03.2015 21:17
Czy celowa robota, czy głupota ? nie wiem. Ręce opadają, w Kraju Kwitnącej Wiśni Prezydent RP chodzi po krzesłach, a w Parlamencie RP emeryci z urzędów centralnych występują przed oficjalnymi przedstawicielami państw sąsiednich.
#4 | Stanley dnia 16.03.2015 22:06
Ręce i nogi opadają
#5 | koj dnia 01.04.2015 15:46
Interpelacja nr 31473
w sprawie osób reprezentujących rząd w toku prac parlamentarnych
Zgłaszający Jan Ziobro
Adresat minister spraw zagranicznych
Data wpływu 26-02-2015
Prezydium Sejmu nie nadało biegu

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL