Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Kozielski port nie może być tylko miejscem do składowania węglaDrukuj

Kozielski port nie może być tylko miejscem do składowania węglaFirmy zamierzające zainwestować w nabrzeża mają przedstawić szczegółową koncepcję. Będzie znana za miesiąc. To już pewne, informacje o inwestorach chcących wyłożyć pieniądze na reaktywację kozielskiego portu nie były wyborczą zagrywką, jak podejrzewali niektórzy.

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdziła, że są chętni do współpracy. Inwestorzy do połowy lutego mają przygotować koncepcje zagospodarowania portu. Wiadomo, że chodzi m.in. o handel węglem.

- Będziemy nad tym pracować, nie chcielibyśmy, żeby teren portu w przyszłości był jedynie miejscem składowania węgla - zaznacza Sabina Nowosielska. Jest szansa, że tak się stanie. Jednym z inwestorów jest grupa Warsaw Equity, która współpracuje z zakładami chemicznymi Baltchem w Szczecinie. Oni są zainteresowani przeładunkiem materiałów płynnych. Rozmowy z tym inwestorem prowadzone były już od ponad roku. Dopiero po kilku miesiącach dołączyli do nich przedsiębiorcy ze Śląska. To właśnie oni chcą przeładowywać węgiel.

Rada miasta jeszcze w zeszłym roku zgodziła się na przekazanie portu do Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, który teraz będzie uzgadniał szczegóły współpracy. Port miałby zostać przebudowany i uruchomiony w ciągu dwóch lat.

To nie są jedyni inwestorzy, jacy chcą zarabiać pieniądze w Kędzierzynie-Koźlu dając miejsca pracy. Jak poinformowała prezydent, w kwietniu powinna ruszyć budowa zakładu przeróbki popiołów na terenie tzw. Pola Południowego - 77-hektarowej działki w lesie za osiedlem Blachownia. Szacuje się, że przy tej inwestycji pracę może znaleźć do 50 osób."REJS PRAWDY", który m.in. miał udowodnić ogromne znaczenie portu dla miasta - wygrał w plebiscycie "Nowej Trybuny Opolskiej" na Wydarzenie Roku 2014 w powiecie Kędzierzyńsko-kozielskim"uzyskując 370 głosów.

Redakcji "NTO" nie stać było niestety na zamieszczenie gratulacji dla pomysłodawców i uczestników Rejsu a wyniki plebiscytu wstydliwie zamieściła w dolnym rogu lokalnego wydania.

źródło: nto.pl
#1 | Odra dnia 08.02.2015 11:18
Witajcie, "Rejs Prawdy" - jak go nazwali nasi dzielni koledzy, zatacza coraz większe kręgi zainteresowania w kraju i za granicą. I słusznie. Z faktami się nie dyskutuje. W październiku ub.r.w Warszawie na pośpiesznie zwołanym posiedzeniu przez Posłą Ryszarda Galla "karawanę obszczekała zgraja piesków"- nie chcę użyć wulgarnego slowa "kundli"...(obserwuję brak choćby chęci współpracy, podjęcia tematu dalszych wspólnych badań). Niestety realizacja obowiązku badania stanu Odrzańskiej Drogi Wodnej (poza Szczecinem) ogranicza się do incydentalnej drewnianej tyczki...(gratuluję szczerości wypowiedzi Panu Dyrektorowi). Panowie pora na kolejne starcie empiryczne. Ciekawe czy i kto pokusi się dowieźć "nie-PRAWDĘ" Rejsowi Prawdy ??? Kaczki na Odrze kwaczą, że Kędzierzyn-Koźle będzie miał umowę z inwestorem portu.I słusznie. Kto pierwszy ten lepszy. Ja stawiam na fakty. A faktem jest doprowadzenie Rejsu "Odzieramy Odrę z mitów" do końca (czyt.do portu Koźle) bez problemów z mostami. Postarajmy się w środowiskach rozmawiać o tym i mówić prawdę, że każdy grosz w podniesienie jakości (czyt.klasy) drogi wodnej na Odrze zwróci się stokrotnie. Taka jest prawda o Odrze i transporcie wodnym. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL