Wisła - gość honorowy Festiwalu Loary 2015Drukuj

  • RokWisly
  • 08.12.2014 19:05:48
  • 1746 czytań
  •  1 komentarz
Wisła - gość honorowy Festiwalu Loary 2015To już oficjalnie potwierdzona informacja: Rzeka Wisła będzie gościem honorowym na przyszłorocznym Festiwalu Loary- największym w Europie zlocie tradycji i kultur nadrzecznych. We wrześniu 2015 szykuje się ważne dla środowisk tradycji wiślanej wydarzenie międzynarodowe. Wezmą w nim udział nie tylko żeglarze i artyści, ale też- mamy nadzieję- liczni goście z Polski i Polonia. Popłyniemy do Francji opowiedzieć o naszych rzekach, o Roku Rzeki Wisły, który planujemy na 2017 i zaprosić do nas żeglarską Europę.

Uczestnictwo V.I.P. wiąże się z przywilejem przygotowania własnej oferty obejmującej prezentację naszych jednostek tradycyjnych, historii i kultury rzecznej, programu artystycznego, ale jest też okazją do poznania i wymiany dobrych praktyk we współpracy samorządów, organizacji i społeczności nadrzecznych. To duży sukces załóg z Polski, które rywalizację o zaszczytny tytuł wygrały z innymi wielkimi rzekami Europy.

To też osobisty sukces wiślaków, skupionych wokół inicjatywy Roku Rzeki Wisły, którzy na niego zapracowali: załogi Szkuty Wanda z Wielunia, Flisu Królewskiego z Krakowa, Młyna Wodnego z Pińczowa, flisaków ulanowskich, żeglarzy z kilometra 100, środowisk krakowskich, warszawskich, soleckich i wielu innych ludzi znad Wisły. I przede wszystkim Zbyszka Gąsowskiego ze Stowarzyszenia "Loara - Wisła", który od początku naszych starań był dobrym duchem przedsięwzięcia.

Teraz jest ważne, aby radość przekuć w działanie. Szykujemy łodzie, składamy program artystyczny, budujemy polską ekipę, mobilizujemy samorządowców. Każde uprzejme wsparcie żeglarskiej braci w Polsce się liczy! Wydarzenie odbędzie się w Orleanie od 23.09 do 27.09.2015, ale przygotowania do polskiej prezentacji oraz wybór uczestników są już w toku.

Informacje o organizacji polskiego uczestnictwa: www.rokwisly.pl

www.rokwisly.pl/wp-content/uploads/2014/01/bckgr_small.jpg
#1 | koj dnia 10.12.2014 11:35
No to mamy program rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce - (to piszę bez złośliwości) - tylko drewniane jednostki pływające, ciekawe kiedy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju z Ministerstwem Środowiska zabroni pływać na silnikach, pod górę będą burłaczyli te łodzie, ale za to ile mniejsc pracy powstanie w turystyce! ... tylko to nam Polakom zostało, pora gasić światło.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL