Rada Kapitanów uhonorowała Prezydenta ZemanaDrukuj

Rada Kapitanów uhonorowała Prezydenta ZemanaW dniu 11. listopada na zamku w Hradcu nad Moravici Rada Kapitanów wręczyła swoją nagrodę "Trzymaj kurs" Panu Prezydentowi Republiki Czeskiej Miloąowi Zemanowi. Stało się to podczas uroczystej kolacji, zorganizowanej przez Hejtmana (odpowiednik marszałka) Kraju Morawsko-śląskiego z okazji wizyty Prezydenta Republiki Czeskiej w tym kraju.

Podczas wieczerzy Pan Prezydent przedstawił nas jako "swoich polskich przyjaciół" i podkreślił znaczenie rozwoju współpracy transgranicznej w sprawie wodnego połączenia Koźle - Ostrawa oraz Korytarza Dunaj - Odra - Łaba. Radę Kapitanów reprezentowali kpt. Czesław Szarek, kpt. Andrzej Podgórski i pani Gabriela Tomik. Była okazja ponownie w krótkich słowach przedstawić cel i wynik rejsu badawczego oraz powód, dla którego znaleźliśmy tego dnia w tym miejscu. O nagrodzie przyznanej Prezydentowi Zemanowi kpt. Andrzej Podgórski powiedział:

- Dziś w Polsce obchodzimy akurat Święto Niepodległości. To naszej nagrodzie, która Panu, Panie Prezydencie przyznaliśmy za zaangażowanie w dziele rozwoju dróg wodnych dodaje pewnej symboliki. Tak jak Polska po ponad stu latach niewoli wróciła na mapy Europy - tak niech połączenie Dunaj-Odra-Łaba - po całych stuleciach od pierwszej idei - pojawi się dzięki Pana zaangażowaniu na mapie wodnych dróg Europy.

Obszerna fotorelacja na stronie Rady Kapitanów
#1 | 38 dnia 16.11.2014 17:39
Naszemu Prezydentowi proponuję podarować od braci marynarskiej dzwon okrętowy (największy rozmiar !) aby obudził nim naszych decydentów od wodnej infrastruktury żeglugowej... !!!

pozdrawiam Smile
#2 | Wojciech Rytter dnia 17.11.2014 16:57
Dodam,że nasz Pan Prezydent był prezesem Ligi Morskiej i przyjacielem naszego Patrona kmdr.A.Reszki.Co powinno Go mobilizować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL