Konwent Marszałków dla E-40Drukuj

Konwent Marszałków dla E-40List intencyjny w sprawie współpracy przy aktywizacji gospodarczej obszarów nadwodnych, gospodarczego wykorzystania rzek i Zalewu Wiślanego oraz reaktywowania potencjalnej Międzynarodowej Drogi Wodnej E-40 podpisali marszałkowie pięciu województw podczas Konwentu Marszałków RP w Kazimierzu Dolnym.

Przedmiotem listu jest włączenie Województwa Lubelskiego do współpracy wokół międzynarodowej drogi wodnej E-40, zapoczątkowanej przez Województwo Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie i Mazowieckie w 2013 r. W ramach porozumienia powstanie Zespół ds. Rewitalizacji MDW E40 w Polsce, do którego województwa delegują po jednym przedstawicielu.

Wypracowanie wspólnego stanowiska samorządów w kwestiach rewitalizacji i gospodarczego wykorzystania dróg wodnych w Polsce nabrało obecnie znaczenia także w kontekście podjęcia przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP tematu przystąpienia Polski do Umowy AGN (Europejskie porozumienie o głównych drogach wodnych międzynarodowego znaczenia) z 1996 r. Ministerstwo wystąpiło z inicjatywą utworzenia grupy roboczej wspólnie z przedstawicielami samorządów i środowisk żeglugowych.

Województwo Lubelskie zostało włączone do rozmów z uwagi na przyleganie to terytoriów potencjalnego przebiegu międzynarodowej drogi wodnej E-40, której dotyczy realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

źródło: lubelskie.pl
#1 | Kongregacja dnia 30.10.2014 22:23
Panowie marszałkowie z nad Odry ! odwagi.Jak widać można. Przecież od Was tyle zależy!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL