Pani minister chce...Drukuj

Pani minister chce...Usunięcie tzw. wąskich gardeł na szlaku polskiej części Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 to najnowszy projekt rozwoju m.in. transportowych i turystycznych możliwości rzeki Wisły. Kontynuację trwających od ośmiu lat prac na rzecz MDW zadeklarowali w Kątach Rybackich przedstawiciele pięciu województw, przez teren których wiedzie szlak.

- To m.in. mielizny w okolicach śluzy Biała Góra (powiat sztumski), ale także śluzy na Noteci - mówi Zbigniew Ptak z pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. - Listę tę przekazaliśmy wiceminister infrastruktury i rozwoju, Dorocie Pyć, która w odpowiedzi poprosiła nas o finansowy bilans korzyści z ich usunięcia.

- Liczby dokładnie przeanalizuję - odpowiedziała Dorota Pyć. - Myślę, że przyszedł czas na konkretne działania. Minister stwierdziła też, że rewitalizacja transportowej i śródlądowej żeglugi w Polsce to część strategii rozwoju całego kraju, jednak bardzo kosztowna i w przypadku Wisły dość skomplikowana. Dodała też, że rewitalizacja powinna być połączona z innymi inwestycjami, modernizacją stopnia wodnego we Włocławku czy budową przekopu Zalewu Wiślanego. Pozostaje to jednak w sprzeczności z przyjętymi dla Wisły i Odry masterplanami Gawłowskiego.

Czytaj więcej: dziennikbaltycki.pl
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL