Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

"Odzieramy Odrę z mitów" czyli 7 dni prawdyDrukuj

"Odzieramy Odrę z mitów"  czyli 7 dni prawdyRada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej postanowiła zorganizować rejs prawdy o Odrze. Rejs, który pozwoli nie tylko zobaczyć ale i dotknąć rzeki Odry. Obecny stan Odry... nie, nie, tego tu nie będzie, to wszystko jest na wyciągnięcie ręki w czasie rejsu, wystarczy tylko chcieć. Tym wszystkim, którym Odrzańska Droga Wodna leży na sercu i Tym, którzy w Odrę nie wierzą, polecam ten materiał i wynikający z niego program.

Rejs planowany jest na jeden tydzień z tegorocznego września (po 20 września). Początek rejsu w Szczecinie a jego zakończenie w kozielskim porcie. Udział w rejsie adresowany jest głównie do parlamentarzystów, polityków, urzędników państwowych, ludzi biznesu, naukowców, przyrodników, hydrologów, hydrotechników, organizacji pozarządowych, mediów i Tych Wszystkich, którzy są zdania, że warto poświęcić czas i „kilka groszy” na poznanie tego co ważne, trudne ale bardzo potrzebne.

Nie będzie zatem wykwintnych i drogich dań, nie będzie nocnej dyskoteki i obficie zaopatrzonego baru. Będzie smaczna, zdrowa kuchnia polska, będą mgliste poranki i kolorowe zachody słońca, bogactwo przyrody, prelekcje ludzi, którzy mają coś do powiedzenia na temat Odry, będą pytania i odpowiedzi i co najważniejsze będą przeprowadzane badania Odry i ich transmisja w świat. Będzie można pytać o wszystko i na każde pytanie poszukamy odpowiedzi.

W Polsce nie ma liniowych, długodystansowych statków pasażerskich, dlatego „Rada Kapitanów” postanowiła adaptować klasyczny, odrzański zestaw pchany. Tym razem miejsce ładunku zajmą kontenery mieszkalne, socjalne, konferencyjne i techniczne. Zostaną one ułożone w dwóch warstwach, w taki sposób, w jaki można byłoby Odrą transportować rzeczywiste ładunki w kontenerach. Dla potrzeb rejsu poustawiamy je jednak także w taki sposób, że będą bezpieczne przejścia komunikacyjne, taras widokowy i inne potrzebne przestrzenie.

W czasie rejsu liczymy na obecność czołowych przedstawicieli administracji wodnej (w szczególności KZGW, RZGW i Urzędów Żeglugi Śródlądowej, bo jest wiele spraw z zakresu przepisów sztandarowych (Ramowa Dyrektywa Wodna, Dyrektywa Siedliskowa, Dyrektywa Powodziowa) i prawa miejscowego, bezpieczeństwa żeglugi i nawigacji na naszych drogach wodnych.

Zadbamy o odpowiednie materiały informacyjne. Mamy nadzieję, że będziemy już w posiadaniu niemieckiego opracowania dla Odry granicznej. Opracowania, w którym jest proponowane pięć wariantów naprawczych dla Odry granicznej. Liczymy na komentarz instytucji wodnych do tego opracowania.

Liczymy na obecność wszystkich, którzy wypowiadają się na temat Odry. Jesteśmy przekonani, że ten rejs będzie dla Nas wszystkich ogromnym i - miejmy nadzieję - owocnym doświadczeniem. Rejs będzie prowadzony po Odrze bez specjalnego jej przygotowania, gdyż ma to być rejs prawdy. Wszystkie przypadki pozytywne ale i negatywne będą szczegółowo omawiane, a wnioski będą przedstawione w raporcie końcowym.
#1 | Ziomal dnia 12.08.2014 23:50
,,Rękawica została rzucona ". Mówią że są trzy prawdy: świen­ta prow­da, tyż prow­da i gówno prowda - ks. J. Tischner. Od wczoraj na rz. Odrze obowiązuje siedem DNI PRAWDY !!! Kto podejmie rękawice ??? Kto ??? Moja gmina opiekuje się zaledwie 6 km prawobrzeżnej Odry 378 , wydaje się że tak mało a w mojej ocenie to 7 grzechów głównych . Jest jednak światełko w tunelu pierwsza jaskółka zmian na lepsze i wspólne działanie Gmin Nadodrzańskich dla dobra ludzi i przyrody.
#2 | koj dnia 16.08.2014 21:41
Jak sobie sami nie pomożemy nikt nam nie pomoże. Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL