Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Studenci z Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych wyruszyli w rejs badawczy do BerlinaDrukuj

Studenci z Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych wyruszyli w rejs badawczy do BerlinaStudenci z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobywają wiedzę poprzez praktykę. Zbieranie danych na temat warunków nawigacyjno-żeglugowych to niejedyne ich zajęcie podczas wyprawy.

Na wynajętym statku szkoleniowym M/S „Władysław Łokietek”, pod dowództwem kapitana Grzegorza Nadolnego, 24 studentów drugiego roku rewitalizacji dróg wodnych zbiera dane o warunkach nawigacyjno-żeglugowych na polskim odcinku międzynarodowej drogi wodnej E70. Jest to pierwszy większy projekt realizowany w Katedrze Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW.

Uczelnia w ramach umowy wymiany współpracuje z dwoma studentami z St. Petersburga w Rosji, którzy także uczestniczą w wyprawie. Po przeprowadzeniu badań planowane jest sporządzenie raportu, zawierającego m.in.: szczegółową lokalizację głównych utrudnień w prowadzeniu bezpiecznej żeglugi.

#1 | kajda dnia 13.07.2014 19:49
Pan prof. Zygmunt Babiński - twórca specjalizacji rewitalizacja rzek na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Rejs to dobra inicjatywa, dzięki której studenci naocznie przekonają się jak wyglądają drogi wodne w Polsce i w Niemczech. A także, że jeśli się chce, to można uprawiać żeglugę na wysokim poziomie.
#2 | bolo dnia 15.07.2014 13:19
Może ci studenci w niedługim czasie dojdą do stanowisk kierowniczych i będą podejmowali właściwe decyzje o rewitalizacji naszych dróg wodnych. Obecnie w telewizji reklamuje się turystykę wodną np. po Wielkiej Pętli Wielkopolskiej jako atrakcję w Polsce. Reklama ta działa również za granicą. Może to skusić zagranicznych turystów - wodniaków do pływania po naszym kraju własnymi łodziami mającymi zanurzenie powyżej 1,0m. I co? Będą zawiedzeni ogromnie. Takimi łodziami nie opłyną pięknej, atrakcyjnej WPW. Za płytko. Cała nadzieja na wznowienie prawdziwej żeglugi na naszych szlakach wodnych w mądrości tych młodych ludzi, którzy mają obecnie możliwość porównania stanu rzek i kanałów oraz ich wykorzystania na terenie Polski i Niemiec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL