Zlecono badania dla projektu DOL w CzechachDrukuj

Zlecono badania dla projektu DOL w Czechach"Kanał Zemana" wraca do gry: minister transportu Republiki Czeskiej zmienił zdanie i zlecił opracowanie studium wykonalności korytarza Dunaj-Odra-Łaba. Minister Antonin Prachař miał jeszcze w marcu br. o kanale Dunaj-Odra-Łaba jasne zdanie: w sytuacji, gdy w Republice Czeskiej brak jest autostrad - jest niestosowne "spekulować o projekcie, który podzieliłby kraj na trzy części".

Minęło jednak kilka tygodni i opinię swoją zmienił. Jego ministerstwo postanowiło podjąć ideę, za którą mocno lobbuje prezydent Miloą Zeman i za kilka milionów koron zleciło wykonanie badań oraz oceny strony technicznej, ekonomicznej i środowiskowej połączenia DOL.

- Oczekujemy, że przetarg na opracowanie studium wykonalności korytarza Dunaj-Odra-Łaba zostanie ogłoszony do końca 2014 roku - powiedziała rzecznik Ministerstwa, Andrea Volaříková.

Wybudowanie kanału w samych Czechach przyniosłoby 60 tys. miejsc pracy. Kanał łączyłby trzy duże, europejskie rzeki w system komunikujący północ i południe kontynentu.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL