Piana Bosmana 2014Drukuj

Piana Bosmana 2014Już po raz czwarty organizowany przez oławski Ośrodek Kultury i wspierany przez Wydział Promocji i Współpracy Europejskiej Urzędu Miasta Oława odbył się „Festiwal na Odrze” pod nazwą Piana Bosmana - impreza, która wpisała się już na dobre w kalendarz wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych miasta Oławy i okolic.

I tym razem tradycyjnie już dopisała pogoda i publiczność, natomiast co do programu pierwszego dnia to mam mieszane uczucia. W porównaniu do poprzednich edycji „festiwalu” okazał się on nad wyraz skromny i - co tu dużo mówić - na dość niewygórowanym poziomie organizacyjnym.

Nie jest to przypadek odosobniony: na przykład wrocławski Karnawał Odrzański, który po wystrzałowym starcie w 2008 roku przekształcił się w przeciętą zapchajdziurę w kalendarzu wrocławskich imprez poświeconej Odrze i to samo dzieje się z Pałacowym Korso Kwiatowym w Lubiążu.

Nie wierzę, że organizatorom brakowało pomysłów na dobrą imprezę z programem, który przyciągnąłby rzesze nie tylko okolicznych mieszkańców ale i koneserów dobrej rozrywki poprzeplatanej odrobiną kultury wodniackiej i lokalnej tradycji odrzańskiej. Jedynym światełkiem w tunelu był ciekawy pomysł prezentacji i sprzedaży reprodukcji starych kart pocztowych w komplecie ze starannie wykonaną ramką, a motyw przewodni tych reprodukcji był jeden - Oława i Odra jako symbol symbiozy miasta z rzeką.

Podsumowując minione już wydarzenie odnoszę wrażenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane a niebo niechętnie reaguje na brak „kasy”. I tu tkwi istota rzeczy.tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL