Statki na Odrze - konkurs rysunkowy dla dzieciDrukuj

Statki na Odrze - konkurs rysunkowy dla dzieciStatki na Odrze… były, teraz są rzadkością, ale jeśli o to zadbamy, to znowu się pojawią. Jak widzą temat dorośli a jak dzieci? Czyje spojrzenie jest bliższe prawdy? Zapytaliśmy dzieci w czasie wiosennego spaceru brzegiem Odry, jak to widzą. Dzieci patrzyły na lustro wody i z przejęciem opowiadały o statkach, barkach, pociągach i samochodach na mostach. Mówiły o ptakach i przyrodzie ale także o lampach oświetlających brzegi rzeki – „żeby kapitan, lepiej widział drogę do morza…”. W rozmowie uczestniczyły cztero- i pięciolatki z przedszkola w Koźlu, mieście portowym na rzece Odrze, które pamięta dobry czas odrzańskiej żeglugi śródlądowej.

Zapytane -„jaka jest rzeka Odra?”- odpowiadały z przejęciem - „jest duuuża, groźna, głęboka, ale może być dobra i dla ludzi i dla przyrody”. Na pytanie - „czy potrafią narysować statki na rzece Odrze?”- zgodnie chórem powiedziały - „taaak”.

Tak oto powstał pomysł zorganizowania konkursu rysunkowego w przedszkolu nr 14 w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Rooswelta. Konkurs dla dzieci pod nazwą „Statki na Odrze” ogłosiło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej mające swoją siedzibę w Kędzierzynie-Koźlu. Patronat nad konkursem przyjęła zaproszona przez Kapitanów Europoseł ziemi opolskiej Pani Danuta Jazłowiecka.

Podsumawanie wyników konkursu i fotorelacja ze spotkania z dziećmi na stronie Rady Kapitanów.
#1 | koj dnia 19.05.2014 10:11
SUPER !!! Praca u podstaw, to lubię i szanuję.
#2 | Marek Odra dnia 19.05.2014 14:27
Gratuluje pomysłu. Czekamy na prezentację rysunków w galerii portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL