Noc Muzeów - "Irena" płynie do stoczniDrukuj

Noc Muzeów - "Irena" płynie do stoczniW najbliższą sobotę (17 maja 2014 r.) odbędzie się po raz kolejny Noc Muzeów na statkach Muzeum Odry. Pomiędzy 18:30, a 20:30 planujemy warsztaty dla najmłodszych, z kolei o 19:30 zagra zespół szantowy Pod Masztem, zaś godzinę później odbędzie się koncert Michała Zygmunta (słuchowisko "Odrą" - prezentacja filmu archiwalnego "Odrą do Bałtyku").

Odbędzie się też prezentacja dr Wacława Hepnera "Jak nakarmić silnik spalinowy?" na Wróblinie. Jeśli pogoda pokrzyżuje nam szyki część wydarzeń odbędzie się pod pokładami (mamy plan B). Poniżej pozostawiam harmonogram imprezy.

Noc Muzeów 17 maja 2014

Harmonogram programu przygotowanego z okazji Nocy Muzeów 2014 – z uwzględnieniem programu dla dzieci (jeśli instytucja przygotowuje odrębny program dla dzieci). Objętość: maks. 500 znaków ze spacjami. Harmonogram ten znajdzie się w podstawowej broszurze informacyjnej.

18:30 – 22:30 zwiedzanie Muzeum Odry, gawędy i opowieści żeglarskie, prezentacja wystawy „Pomniki Dziedzictwa Odrzańskiego” , modeli statków, kiermasz książki z zakresu historii techniki i ochrony zabytków techniki.
18:30 – 20:30 warsztaty modelarskie (papierowa replika HP Nadbor) oraz plastyczne dla najmłodszych
18:30 – 20:30 Od lampy naftowej do systemu common rail – jak nakarmić silnik spalinowy? prezentacja kolekcji dr Wacława Hepnera
19:30 – 20:30 występ zespołu szantowego „Pod Masztem”
20:45 – 21:45 premiera odrzańska – film dokumentalny „Odrą do Bałtyku” i eksperymentalne słuchowisko „Odrą” czyli występ Michała Zygmunta (acoustic.pl).
22:00 – 23:30 Kino na Odrze – iluminacja statków Muzeum Odry, projekcje filmów (w tym fabularnych) i prezentacji multimedialnych, dotyczących żeglugi śródlądowej/ dziedzictwa odrzańskiego na dużym ekranie

Muzeum Odry zaprasza najmłodszych na pokład dźwigu pływającego „Wróblin”, gdzie w Noc Muzeów przygotowane zostaną zajęcia plastyczne, modelarskie oraz wiązania węzłów marynarskich (pod okiem dawnych kapitanów żeglugi odrzańskiej). Godzinny warsztat modelarski (w trakcie którego każde dziecko będzie mogło przygotować własny, papierowy model holownika parowego Nadbor) – ilość modeli jest ograniczona. Ponad to dzieci będą mogły wysłuchać opowieści kapitanów o dawnym życiu i pracy na Odrze. Pod pokładami HP Nadbor i DP Wróblin odkryją unikatowe maszyny i urządzenia oraz modele statków.

18:30 – 21:30 zajęcia modelarskie oraz plastyczne na pokładach i w kajutach DP „Wróblin”. Gawędy kapitanów odrzańskich.

Chciałam Państwa serdecznie zaprosić na ową Noc oraz równocześnie poprosić o pomoc w organizacji - nieocenione są Państwa gawędy i opowieści żeglarskie, wiem z doświadczenia z jaką chęcią zwiedzający ich słuchają np. w maszynowni Nadbora. Mam zatem pytanie - czy ktoś z Państwa już wie, że może być obecny, by opowiedzieć zwiedzającym coś nie coś na temat żeglugi? Bardzo proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Piszę też w drugiej sprawie: w niedzielę (18 maja 2014 r.) o godz. 7:00 odprowadzamy barkę Irenę do stoczni przy ul. Michalczyka. Narodziła się zatem okazja by przepłynąć się wspólnie z Wybrzeża Wyspiańskiego przez Opatowice, Bartoszowice, Zacisze i Różankę do stoczni. Zachęcam szczególnie uczestników projektu Seniorzy w akcji... Cicha woda, ponieważ osobiście traktuję transport barki jako jedno z naszych spotkań, na którym można młodzieży bardzo wiele pokazać. Bardzo proszę o kontakt osoby, które chciałyby z nami płynąć.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomości od Państwa,
Wioletta Wrona - Gaj
Fundacja Otwartego Muzeum Techniki
tel. 791 71 03 70
mail: s.muzeum.techniki@gmail.com
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL