Przedświąteczny relaks na "Lagunie"Drukuj

Przedświąteczny relaks na "Lagunie"Dla jednych przedświąteczna sobota to ostatnie szlify w przygotowaniach do spełnienia misterium Wielkiej Nocy. Dla takich jak ja - pokolenia bez zobowiązań - wykorzystując przepiękną pogodę w podróży na wielkanocne spotkanie z rodziną postanowiliśmy nieco zboczyć z obranego kursu i zahaczyć o Głogów. Już wcześniej było mi wiadome, że będzie tam Laguna, która tym razem Głogowian miała za zadanie integrować z Odrą.

Kapitańskie przywitanie przeszło moje wyobrażenia. Kapitan Marek dał pokazówkę jak powinno się witać przedstawicielki płci pięknej przed wejściem na pokład statku (jednak w skrytości ducha pomyślałem czy aby nie przesadza z tą wylewnością). Ale żarty na bok; co wolno dobrym znajomym to nie wypada z gośćmi, choć forma zapraszania i pomoc w wejściu pokład piękniejszej części Głogowian nie miała nic do zarzucenia i była pozytywnie przyjmowana.

Laguna w swej ofercie akurat w tym okresie oferowała krótkie, godzinne rejsy po Odrze. Ja preferowałbym nieco dłuższe, bardziej atrakcyjne rejsy w dół rzeki np. do Bytomia Odrzańskiego lub w górę do malowniczego ujścia Baryczy. No cóż, powybrzydzać to ja sobie mogę, wszak i tak na nic nie mam wpływu, trzeba się delektować tym co jest.

Statek jeszcze pachnie świeżością, czysto - aż miło patrzeć, załoga niemiłosiernie uprzejma, daje się odczuć dokuczliwa wibracja i hałas w rufowej części no i Odra - sama w sobie daje poczucie relaksu. Pomimo czasu przedświątecznej gorączki pasażerów było całkiem sporo: w przeważającej części młodych ludzi. Z zadawanych pytań nasuwa się jeden wniosek, że reklama w internecie (gdyż z tej formy oferty korzystali młodzi ludzie) to trochę za mało. Aby przyciągnąć starsze pokolenie jest potrzeba stosowania innej formy promocji rejsów po Odrze.Po odbytym rejsie widać było zadowolenie na twarzach pasażerów z czego można wnioskować, że ta forma rekreacji w Głogowie (i myślę, że w innych nadodrzańskich miastach także) ma przed sobą wielką przyszłość.

tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
#1 | tomil dnia 23.04.2014 15:32
Tylko pozazdrościć, chciałbym aby w Poznaniu też był taki statek z taką fachową i piękną załogą.
Pozdrawiam
Tomek
#2 | Ziomal dnia 24.04.2014 15:34
Nareszcie się ruszyło, Laguno gwiazdeczko nadziei !!!!.Nadodrzańskie miasto Głogów przepiękne - malowniczo położone i z wielkim potencjałem.Mam wielką nadzieję że w niedalekiej przyszłości zostanie Mekką turystyki wodnej i wypoczynku .Kanał ulgi ,starorzecza,zatoki, trzy porty aż kuszą żeby działać .Odra środkowa Głogów czeka na inwestycję ,kto będzie pierwszy ten zostanie drugim Rockefellerem zagłębia.
#3 | Wojciech Rytter dnia 30.04.2014 06:26
W Płocku kiedyś też pływał statek.Obecnie nie ma tego w planach.A sezon tuż,tuż.Jest nadzieja,że coś się ruszy w DZIEŃ WISŁY 24 maja, w czasie trwania Jarmarku Tumskiego 23-25 maja .Będzie wiele atrakcji dla każdego.Pokazy statków wiślanych,zlot żeglarzy i motorowodniaków,regaty wioślarskie,koncerty szant i pieśni wiślanych,pokazy ratownictwa wodnego,rejsy po Wiśle,wielka parada jednostek pływających,Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Żeglugi i nie tylko.Przypływacie,przybywajcie.Oj będzie się działo....będzie zabawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL