Przystań na Odrze otrzymała ogólnopolską nagrodę PTTK "Przyjaznego Brzegu"Drukuj

Przystań na Odrze otrzymała ogólnopolską nagrodę PTTK "Przyjaznego Brzegu"Prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Zarząd Główny PTTK oraz Polski Związek Żeglarski w dziedzinie obiektów i miejsc przeznaczonych do turystyki wodnej. Wręczenie dyplomów miało miejsce 5 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brzeska Marina została wysoko oceniona przez specjalistów z jury konkursowego, jako jedno z tych miejsc w kraju, gdzie można uprawiać turystykę i rekreację wodną. Doceniono też walor architektoniczny (położenie, krajobraz) przystani.

- To niezwykle ważna nagroda, pokazująca, że Marina Brzeg to sprawdzone miejsce i godne polecenia wszystkim turystom oraz osobom uprawiającym rekreację wodną. Nagroda jest tym bardziej cenna, ponieważ marinę oceniali niezależni eksperci wizytując obiekt na miejscu – podkreśla Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu (na zdjęciu). Dodaje, że Marina Brzeg oceniana była przez niezależnych ekspertów z komisji konkursowej.

- W środowisku wodniaków taka nagroda stanowi czytelny sygnał, że Marina Brzeg to sprawdzone miejsce i godne polecenia wszystkim turystom oraz osobom uprawiającym rekreację wodną. Mimo, że jeszcze sezon na dobre się nie zaczął, my już jesteśmy przygotowani z propozycjami rekreacyjnymi na Marinie. Będą nie tylko imprezy kulturalne, ale również rejsy wycieczkowe. Zaczynamy podczas Dni Księstwa Brzeskiego na początku maja.

Brzeska marina jesienią 2013 - fot. A. Podgórski

Marina w Brzegu to dwie przystanie: pasażerska (dla małych statków turystycznych) oraz turystyczna (dla cumowania kajaków, motorówek). W minionym sezonie hitem okazały się rejsy wycieczkowe pomiędzy Brzegiem a Oławą. W tym roku będą kontynuowane. Zatem do Brzegu można przypłynąć na wycieczkę, a potem przespacerować się zwiedzając zabytki. Przystań stanowi też punkt widokowy, ponieważ ulokowana jest w pobliżu parku oraz Muzeum Piastów Śląskich.

Statek rejsowy "Oława" pod kpt. A Podgórskim - gospodarzem brzeskiej mariny - podchodzi do przystani w Brzegu podczas rejsu "Z orkiestrą po Odrze".
Foto. W Komarzyński.

Docenienie Mariny w Brzegu to jeszcze jeden dowód na dobre ulokowanie unijnej pomocy na budowę obiektu. Miasto na ten cel otrzymało ponad 2 mln zł. wsparcia. Budowa mariny została zakończona latem 2012 roku, a obiekt oficjalnie oddano do użytku we wrześniu 2012 roku. Na dobre Marina zaczęła działać w minionym sezonie wiosenno-letnim w 2013 roku. Odbyło się wówczas kilka imprez rekreacyjnych, a także cykliczne wycieczki statkiem.
źródło: Panorama Brzeskai
#1 | Lukasz-Katowice dnia 14.04.2014 15:00
No to gratuluję Apisowi!
Atmosferę portu tworzą przede wszystkim ludzie, którzy tam są. Nagrody nie biorą się z niczego. Jak wodniacy spotykają się w porcie z życzliwością i pomocną dłonią to chętnie tam wracają, a wieści o przystani szybko się rozchodzą.
#2 | BOROJ dnia 14.04.2014 15:24
Tylko się cieszyć, gratulacje od Odrzańskiej Przystani Turystycznej "Port Cigacice" laureata tej nagrody w 2010 roku, wyróżniona też niemieckim znakiem Gelbe Welle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL