Otwarte zebranie Zarządu Rady KapitanówDrukuj

Otwarte zebranie Zarządu Rady KapitanówW dniu 8 kwietnia w siedzibie Rady Kapitanów w Kedzierzynie-Koźlu odbyło się otwarte Posiedzenie Zarządu Rady Kapitanów. W Zebraniu oprócz członków Zarządu wzięło udział kilku członków Rady oraz zaproszeni goście, wśród których trzyosobowa reprezentacja Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Pradze: Dyrektor- Kpt. Jaromir Kalousek, Wicedyrektor Kpt. Jori Donda, Kpt.Oldrich Lesnak, Wiceprezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Jacek Król oraz Poseł na Sejm RP - Piotr Chmielowski oraz w dalszej, wyjazdowej części spotkania Posłanka Janina Okrągły.

Nasi czescy goście wyrazili zadowolenie z zacieśniających się kontaktów środowisk żeglugowych obu naszych krajów i przybliżyli problemy czeskiej żeglugi sródladowej związane z rozwojem infrastruktury dla tej gałęzi transportu. Poseł Chmielowski zapoznał Radę z działalnością Parlamentarnego Zespołu ds Połączenia Odra-Dunaj i przedstawił podstawowe problemy jakie ten Zespół napotyka zarówno w środowisku politycznym jak i wśród mieszkańców regionu, przez który biegnie projektowana trasa połączenia.

Zarząd Stowarzyszenia uznał 12 zgłoszonych kandydatów za spełniających warunki statutowe i przyjął ich w poczet członków Rady.

więcej szczegółów na stronie Rady Kapitanów
 
1094
<
#1 | Tadeusz 44 dnia 12.04.2014 07:31
Dosłownie...przed kilkoma minutami wysłuchałem audycji nadanej przez Polskie Radio Opole z udziałem naszych kolegów;
-Czesława Szarka- szefa Rady Kapitanów, lub może Stowarzyszenia.
-Andrzeja Podgórskiego- zastępcy jw.
-koleżanki(nazwisko uleciało)- ds. promocji żeglugi.
Audycja niezbyt długa, w której to, nasi koledzy i koleżanka w sposób bardzo skondensowany przedstawili problemy odrzańskiej żeglugi.
Audycja niezbyt długa, lecz bardzo potrzebna i jeszcze bardziej oczekiwana.
Jest to dobry kierunek, i tak trzymać, i nie zbaczać z dobrze obranego kursu!!!
Nie tak dawno pisałem na ten temat na portalu wędkarskim "pijąc" wprost w kierunku marszałka województwa opolskiego.
Dalej będę to robić z nadzieją...
że roboty hydrotechniczne wykonane przez moją byłą firmę PBH Odra 1 z Opola będą w końcu należycie wykorzystane, co daj Panie...Amen.
1
<
#2 | Apis dnia 12.04.2014 09:35
Była to audycja "Opolski gościniec" pod redakcją Haliny Nabrdalik. Oprócz nas występowała Gabriela Tomik - pełnomocnik Prezydenta Kędzierzyna-Koźla ds Odry i członek naszego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych "Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej" - tak bowiem brzmi pełna nazwa. Kapitanowie to "motor" szerszych celów.

Oprócz nas głos zabrała także Poseł Janina Okrągły. Wkrótce na stronie Rady Kapitanów zamieścimy audycję do posłuchania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL