Solcowi Kujawskiemu marzy się wielki portDrukuj

Solcowi Kujawskiemu marzy się wielki portSolec Kujawski chce budować olbrzymi port rzeczny. W raportach fachowców czytamy: „Analizy z zakresu żeglugi śródlądowej pokazują, że odcinek Dolnej Wisły od Gdańska do Bydgoszczy można wykorzystać gospodarczo, przywracając żeglowność transportową. Idealnym miejscem w regionie kujawsko-pomorskim wskazywanym pod budowę portu multimodalnego jest obszar położony na terenie gminy Solec Kujawski, w bezpośredniej bliskości skrzyżowania międzynarodowych dróg wodnych E40 i E70, dróg ekspresowych S5 i S10, autostrady A1, linii kolejowej 018 Kutno-Piła oraz portu lotniczego w Bydgoszczy.

Oddziaływanie terminalu, według wstępnych prognoz, obejmuje swoim zasięgiem takie miasta jak Poznań, Łódź, Olsztyn, Trójmiasto, a także pozostałe miejscowości, znajdujące się w promieniu 200 km od Solca Kujawskiego. Port multimodalny w regionie w naturalny sposób stałby się zapleczem dla portów morskich w Gdańsku i Gdyni”.

Jeżeli inwestycja dojdzie do skutku, będzie to pierwsza budowa tak wielkiego portu rzecznego w kraju. Inwestycja jest zapisana w strategii rozwoju województwa i strategii rozwoju gminy Solec Kujawski, przegłosowanej kilka miesięcy temu przez miejscowych radnych.

#1 | Wojciech Rytter dnia 11.04.2014 19:38
Raduje się ,jak czytam takie artykuły.Zaczynam wierzyć ,że coś będzie się działo na naszych rzekach.Mam nadzieję,że jeszcze doczekamy czasów ,kiedy żegluga ożywi nasze zaniedbane drogi wodne.Oby ci na górze zaczęli przychylniej patrzeć w stronę Wisły,Odry,Warty i innych naszych rzek.To masze WIELKIE DOBRO NARODOWE.
#2 | patent A dnia 13.04.2014 05:58
może to będzie pierwszy krok w rewitalizacji żeglugi krajowo-śródlądowej Smile i będzie szansą dla Elbląga tak że jak dla Gdańska i Gdyni . Lecz jest to lanie zapowiedzi przedwyborczych . Stanowiska niebawem w EU rozdają . Kielbasa przedwyborcza i tyle i nic ( przyjdź na wybory daj nam robotę a sam się bujaj z wnukami na huśtawce Smile ) Pożyjemy zobaczymy .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL