W Poznaniu wreszcie będzie marina!Drukuj

W Poznaniu wreszcie będzie marina! na budowę "bezpiecznej przystani dla amatorów turystyki wodnej w Starym Porcie Poznań oraz animacja działań kulturalnych i rekreacyjnych". Stowarzyszenie dostało na ten cel 52 tysiące złotych, w maju zamierza rozpocząć budowę, a we wrześniu ją zakończyć. Ale kto liczy na to, że stanie tam od razu luksusowa marina jak w nadmorskim kurorcie - raczej się rozczaruje. Plany są znacznie bardziej skromne, bo tez i środki nie są zbyt duże.

- Szczupłość grantu nas trochę ogranicza - przyznaje Konrad Dąbrowski, jeden z członków stowarzyszenia. - Ale jeśli miasto pozwoli nam wykorzystać pomosty, które służyły do zbudowania tymczasowej przystani przy Kontenerarcie, to będzie nam łatwiej. Chcemy zrobić miejsce do cumowania 20 i więcej jednostek. Koncepcja przystani jest tak przygotowana, by obiekt mógł funkcjonować nawet przy wyższym poziomie rzeki uniemożliwiającym korzystanie z brzegów.

#1 | Harpooner dnia 10.04.2014 03:44
Ciesze się jak tylko łodka będzie na wodzie przypłynę
pozdrawiam
#2 | tomil dnia 10.04.2014 21:38
Gratulacje dla Stowarzyszenia za włożony wysiłek i cierpliwość. Mam nadzieję, że coś powoli się zmienia na lepsze w Poznaniu. Może wreszcie władze zaczynają zauważać Wartę nie jako coś zbędnego i z czym jest tylko kłopot ale jako cos wspaniałego, co można i należy wręcz wykorzystać dla ożywienia śródmieścia.
Pozdrawiam
Tomek
#3 | Artur dnia 11.04.2014 21:25
W sierpniu ub. roku cumowałem na tej "kaczej wyspie". Piękna rzeka w środku miasta a miasto odwrócone dupą do rzeki. Poznań zasługuje na marinę, tylko czy zawsze musi to być inicjatywa "oddolna"? Gratulacje mimo wszystko!
Pozdrawiam. A-hoj!

Artur

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL