Statek w Poznaniu to zwykle sensacja...Drukuj

Statek w Poznaniu to zwykle sensacja...Na przystani w pobliżu mostu Królowej Jadwigi podobnie jak w latach ubiegłych pojawił się statek Liberte. Taki widok na Warcie w Poznaniu to rzadkość. Załoga statku Liberte od kilku lat w kwietniu pojawia się w naszym mieście. Zawsze cumuje na przystani przy moście Królowej Jadwigi, która jest właściwie jedynym takim miejscem w stolicy Wielkopolski.

- Załoga już w zeszłym roku dostała zgodę na zatrzymanie się w naszej przystani, gdy będzie w mieście. Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałem, że statek przypłynął do Poznania - mówi Radosław Gęstwa z firmy Logocentrum.

"Liberte" jest staruszkiem z roku 1935. Do roku 1975 pływał jako statek towarowy pod holenderską banderą. I w tym właśnie roku został przebudowany na statek przystosowany do rejsów turystycznych. W latach 1985 i 1998 "Liberte" (Wolność) przechodziła kolejne modernizacje, a w 2004 został przedłużony o 4 metry. Dzisiaj "starsza lady" ma 38 metrów długości, 5 metrów szerokości. Oferuje miejsca dla 12 pasażerów w sześciu komfortowych kabinach, dwóch salonach, dużym słonecznym tarasie i doskonałą kuchnię a także pomieszczenia do fitnesu i bibliotekę. Ma tylko jeden mankament: zanurzenie około 130 cm, które w zasadzie uniemożliwia swobodne pływanie po Noteci czy Wiśle.

Obecnie na statku przebywają turyści z Niemiec. Tygodniowy lub 8-dniowy rejs to koszt już około 1500 euro. Liberte gościł już m.in. w Paryżu, Pradze, a także miastach Austrii, Szwajcarii, Belgii, czy Holandii. Z planu wycieczek na ten rok wynika, że Liberte będzie gościć w Poznaniu jeszcze raz - około 23 kwietnia.

#1 | Szajba JS dnia 07.04.2014 17:40
Mam nadzieję, że miasto zorientuje się kiedyś, że stoi dupskiem do rzeki. Takie widoki, mogłyby być codziennością - a nie, sensacją :-(
#2 | Szafranek dnia 07.04.2014 21:48
To nie te czasy Arlekinie, nie te czasy, nikt się nie zorientuje tak musi być i już.Pozdrawiam serdecznie Szafranek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL