Jak to źle bez żeglugi...Drukuj

Jak to źle bez żeglugi...Gigantyczny transport przedzierał się przez Opolszczyznę. Kolumna siedmiu samochodów zablokowała główne drogi w regionie. Wielkogabarytowy transport ruszył z opolskiego Metalchemu wczoraj o godz. 22.00. Na siedmiu ciężarówkach przewożone były dwa różne ładunki. Największy z nich jechał na samym przodzie - to 49-tonowy moduł chłodniczy o szerokości aż 7,5 metrów, który będzie pracował w jednej ze szwedzkich fabryk w Pitei. Na kolejnych sześciu ciężarówkach przewożone były osadzarki - to potężne maszyny wykorzystywane m.in. do pozyskiwania rud żelaza.

- To największy transport w Polsce jaki odbywał się kiedykolwiek w kolumnie po autostradzie - zaznacza Wiesław Bednarz, prezes firmy Bedmet z Opola, która odpowiedzialna była za transport.

Trasa wiodła z Opola w kierunku węzła autostradowego w Gogolinie, a następnie do Wrocławia i Malczyc, gdzie ładunek popłynie dalej Odrą. By kolumna siedmiu pojazdów mogła przedrzeć się przez drogi wojewódzkie oraz wjechać na autostradę, trzeba było zdemontować dziesiątki znaków, tablic i konstrukcji stojących przy pasie drogowym.

Pierwsze problemy z transportem pojawiły się zaledwie 6 kilometrów od Opola - pojazdy niemalże utknęły między domami w Przyworach. Z kolei w Choruli transport wieziony był w odległości 2-3 centymetrów od metalowych barierek, które odcinają drogę od chodnika. Organizatorzy transportu musieli zdemontować nawet bramki na A4, żeby w ogóle móc wjechać na autostradę.

- Musieliśmy zdemontować wszystko co stanęło na naszej drodze. Nie mieliśmy innego wyjścia - podkreśla Wiesław Bednarz, prezes firmy Bedmet. - Pierwotnie planowaliśmy ten transport Odrą już od Opola, ale sytuacja na rzece jest fatalna. Cały Wrocławski Węzeł Wodny jest zamknięty.

Konwojowi pojazdów towarzyszyły ekipy filmowe National Geographic i Discovery Channel.

źródło: nto.p
#1 | rzuf12 dnia 23.03.2014 17:08
Ręce opadają do góry! po zwiedzeniu kawałka Europy, obejrzeniu jak to się ma na zachodzie,i tego jak wygląda modernizacja WWW wołając o pomstę do nieba pytam??? Czy po Eurowyborach coś ulegnie zmianie?

Czy raczej morze Bałtyckie naszą Odrę wypełni?
Byłem 21 marca 2o14 nad Odrą we Wro-słabo to wygląda i nie jestem pewien czy tam może ruszyć żegluga,nie wspominam o całodobowej... Odrę poza chińczykami regulują bobry ale te gryzonie nie dają możliwości swobodnego pływania.
#2 | Wojciech Rytter dnia 23.03.2014 18:16
Może zwiększyć ilość bobrów do kilkuset milionów.Gdy będzie ich tyle ,co chińczyków,to będą efekty i problem z głowy.Eko-terroryści będą zadowoleni a rząd zapisze kolejny sukces na swoje konto.
#3 | tomil dnia 24.03.2014 10:40
Nie przeceniajmy roli bobrów. Bardzo łatwo nadrzeczne drzewa zabezpieczyć przed bobrami owijając je siatką. A poza tym nad samą rzeką lepiej żeby nie rosły drzewa, bo potrafią się przewrócić same i zatarasować pół rzeki jak to bywa na Noteci. Służby odpowiedzialne za usunięcie takiej zawalidrogi raczej nie kwapią się z jej usunięciem. To jest kary godne, a nie działalność borów.
Pozdrawiam - Tomek
#4 | Apis dnia 24.03.2014 11:01
Panu Wojtkowi chodziło raczej o to, że bobry wyręczają RZGW w wycinaniu zbędnej roślinności na brzegach rzek, a zwiększenie ich liczby dałoby pewnie szybsze efekty niż działania odpowiednich służb. Ale to taki żart miał być...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL