Pokłosie wizyty naszej delegacji w Strasburgu?Drukuj

Pokłosie wizyty naszej delegacji w Strasburgu?W Warszawie w dniu 5.03.2014 spotkali się premierzy rządów: Republiki Czeskiej - Bohuslav Sobotka i Polski - Donald Tusk. Rozmawiano rzecz jasna przede wszystkim o sytuacji na Ukrainie. Premierzy obu rządów zgodnie stwierdzili, że uznają za niedopuszczalne naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Tusk dodał, że byłby zadowolony gdyby kraje Grupy Wyszehradzkiej (Republika Czeska, Węgry, Polska i Słowacja) mówiły w tej sprawie jednym głosem. Dla Sobotki była to pierwsza wizyta w Polsce po objęciu stanowiska szefa rządu i rozpoczął ją od uczczenia pamięci Ryszarda Siwca, który podpalił się w proteście przeciwko sowieckiej okupacji Czechosłowacji w 1968 roku.

Dla nas ważne jest jednak to, że Sobotka i Tusk rozmawiali także o integrowaniu infrastruktury transportowej, współpracy w dziedzinie energii i redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza w naszych krajach w pasie wzdłuż południowej granicy Polski - czyli okręgów morawsko-śląskiego, śląskiego i opolskiego.

Premier Bohuslav Sobotka omówił podobne tematy z przewodniczącym Senatu Bogdanem Borusewiczem i zaprosił rząd Polski do rewizyty w Republice Czeskiej po wyborach samorządowych, które odbedą się w tym kraju jesienią tego roku.

źródło: ctk.cz
tłum. Andrzej Podgórski
#1 | Apis dnia 06.03.2014 13:01
Nieoficjalnie wiemy, ze memorandum uczestników konferencji i wystawy w Strasburgu http://www.zeglug...dmore=1817 zostało Tuskowi wręczone. Nareszcie nasze sprawy zaczynają docierać do najważniejszych w państwie osób.
#2 | Wojciech Rytter dnia 06.03.2014 18:06
Oby ci najwyżsi wzięli sobie do serca, sprawy leżące nam na sercu.Korzyści będą olbrzymie dla wszystkich.Może wreszcie coś zacznie się dziać.Ożyją rzeki i Żegluga..
#3 | Black Hawk dnia 12.03.2014 15:08
Pokłosie żadne. Zresztą jak zwykle, już do tego się przyzwyczaiłem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL