65 lat "Nadbora"Drukuj

65 lat "Nadbora"Szanowni Bracia i Sympatycy Odry, rzeki niechcianej! W dniu 7 marca 2014 Bractwo Mokrego Pokładu wraz z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki obchodzić będzie 65 urodziny Holownika Parowego NADBÓR, statku Muzeum Odry. W tym dniu pragniemy przypomnieć mieszkańcom Wrocławia, iż posiadają jedyny w Polsce, unikatowy w Europie statek zabytek - reprezentanta epoki żelaza i pary. Do udziału i współpracy w przygotowaniu i obchodach "urodzin" zapraszamy młodzież szkolną, sympatyków turystyki kajakowej, żeglarzy - harcerzy i żeglarzy najstarszego wrocławskiego klubu, członków stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z Odrą związanych, armatorów statków pasażerskich, wrocławskich szantymenów, a także przedstawicieli prasy, radia, telewizji, wszystkich, którym opuszczona, wielka europejska rzeka nie jest obojętna.

Będzie to dzień pełen wrażeń, w którym zwiedzanie statków, filmy, gawędy kapitanów, którzy pracowali na Odrze i europejskich drogach wodnych, przybliżą dzieje żeglugi odrzańskiej, walory kulturowe wrocławskich budowli wodnych, bogatą tradycję i potrzeby jutra – odbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej, budowy kanału Odra – Dunaj, wielkiego transeuropejskiego szlaku komunikacyjnego Północ-Południe.

Na pokładach spotkacie nie tylko legendarnych kapitanów odrzańskich i reńskich, także znanych wrocławskich żeglarzy, zespoły muzyczne, artystów Urodziny zapowiadają się atrakcyjnie.

Ramowy program 7 marzec (piątek) 2014
Muzeum Odry, Wybrzeże Wyspiańskiego, górny awanport śluzy SzczytnikiŁączymy pozdrowienia.

Wioletta Wrona-Gaj
Dyrektor Biura Fdundacji
Kustosz Muzeum Odry

Zbigniew Priebe
Bractwo Mokrego Pokładu

#1 | Wojciech Rytter dnia 26.02.2014 13:35
Czy Załoganci naszego Statku mogą też czuć się zaproszeni na tą uroczystość ?
#2 | Apis dnia 26.02.2014 17:26
Oczywiście. Wystarczy przyjechać do Wrocławia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL