Wystawa "Ludzie i statki, Historia Płocka Wisłą pisana" przeniesiona na Ulicę Tumską 13Drukuj

Wystawa "Ludzie i statki, Historia Płocka Wisłą pisana" przeniesiona na Ulicę Tumską 13Wystawa "Ludzie i statki, Historia Płocka Wisłą pisana" przeniesiona na Ulicę Tumską 13 (dawny Metalowiec). Wystawa jest prezentacją ciekawych zdjęć i dokumentów głównie z okresu pierwszej połowy XX wieku związanych z żeglugą na Wiśle i funkcjami portowymi naszego miasta. Na wystawie zostaną przedstawione wizerunki i życiorysy płockich wodniaków i dokumenty, które po nich pozostały.

Będzie można obejrzeć unikatowe dokumenty płockiego nadzoru wodnego, przedwojenne archiwalia miejskie i plany budowli hydrotechnicznych. Wiele z tych dokumentów jak np. Książka ruchu statków w porcie płockim nigdy wcześniej nie było prezentowanych publicznie. Dodatkową atrakcją będą rekonstrukcje mundurów załóg statków wiślanych.

Wystawa została przeniesiona z Archiwum Państwowego w Płocku, nowym elementem wystawy są bandery europejskich armatorów. Wystawa w dawnym Metalowcu przy Tumskiej 13 czynna będzie do końca kwietnia br.

Godziny otwarcia:

czwartki (grupy zorganizowane) - nr tel. 695983793
piątki – 12:00 – 16:00
soboty – 10: – 14:0

Więcej zdjęć umieszczono na Facebook'u
#1 | Wojciech Rytter dnia 24.02.2014 07:33
Gorąco polecam i zapraszam.Bardzo ciekawe zdjęcia i materiały warte oglądania.Wkrótce przybędzie jeszcze więcej zdjęć ze zbiorów prywatnych.Postaramy się zgromadzić to do końca maja ,do Jarmarku Tumskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL