Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Współpraca polsko-czeska w sprawie Górnej Odry, DOL i OKODrukuj

Współpraca polsko-czeska w sprawie Górnej Odry, DOL i OKOW środę 26 lutego w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu będzie miał miejsce wernisaż wystawy oraz konferencja i dyskusja poświęcone dokończeniu projektu korytarza Dunaj-Odra-Łaba i włączeniu go do sieci TEN-T. Spotkanie odbędzie się pod patronatem prezydenta Republiki Czeskiej Milosa Zemana, który ma być także gościem honorowym konferencji.

Jak wiemy w ubiegłym roku Komisja Europejska określiła nowe ramy sieci transeuropejskich korytarzy transportowych (TEN-T), w których stale pomija się wodny korytarz DOL. Konferencja i wystawa ma służyć przedstawieniu Komisji Europejskiej studiów wykonalności oraz przybliżeniu i przedyskutowaniu w gronie środkowoeuropejskich polityków korzyści wynikających dla wszystkich zainteresowanych krajów oraz wypracowaniu wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Inicjatorem wydarzenia jest czeski europoseł Vojtěch Mynář‎, który wystosował zaproszenie na konferencję do Rady Kapitanów Żeglugi Śródlądowej. Był on gościem pierwszej konferencji zorganizowanej przez Radę Kapitanów w październiku 2013 w Laskowicach i wywarliśmy na nim spore wrażenie jako środowisko eksperckie zdeterminowane w działaniach na rzecz dróg wodnych - także transgranicznych jak Kanał Odra-Dunaj czy droga wodna Koźle-Ostrawa. Do Strasburga pojedzie prezes zarządu Stowarzyszenia "Rada Kapitanów" kpt. Czesław Szarek. Towarzyszyć mu będzie pełnomocnik prezydenta Kędzierzyna-Koźla do spraw Odry - Pani Gabriela Tomik.

Sprawy polsko-czeskiej współpracy w dziedzinie dróg wodnych ze szczególnym uwzględnieniem Górnej Odry od Raciborza do Koźla i drogi wodnej OKO (Ostrawa-Koźle) dyskutowane były na roboczym spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle w dniu 10 stycznia 2014r. Udział w niej wzięli przedstawiciele RZGW Gliwice, Urzędów Żeglugi z Koźla i Wrocławia, Rady Kapitanów oraz samorządowcy z Koźla, Opola i Wrocławia. Stronę czeską reprezentowali Pvel Santarius, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kraju Morawskośląskiego oraz Ivan Hoąek - redaktor Plavba a Vodni Cesty. Spotkaniu przewodniczyła Pełnomocnik Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rzeki Odry - Gabriela Tomik.

Relacja z tego spotkania na stronie Rady Kapitanów
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL