Bydgoskie śluzy wreszcie będą remontowaneDrukuj

Bydgoskie śluzy wreszcie będą remontowaneSą pieniądze na remont bydgoskich śluz. Prace przy nich będą tak zorganizowane, żeby nie zakłócić tegorocznego "Steru na Bydgoszcz". W pierwszej kolejności odnowione zostaną śluzy, którymi opiekuje się Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Jaz Farny, śluza miejska nr 2 i Brdyujście. Z dokumentacji gdańskiego RZGW wynika, że śluza Brydujście ma popękane i dziurawe mury, na śluzie miejskiej pilnego remontu wymagają mury, dno oraz wrota. W Jazie Farnym należy zamontować instalację do rozmrażania prowadnic, wymienić zużyte elementy oraz wyremontować całe nabrzeże.

Zakończenie tych trzech remontów planowane jest w przyszłym roku. Będzie to kosztowało 24 mln zł. Pieniądze pochodzić mają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Remont czeka również śluzy na Kanale Bydgoskim zarządzane przez RZGW w Poznaniu. To śluzy: Okole, Czyżkówko, Prądy oraz Osowa Góra. W tym roku przygotowywane będą projekty, a modernizacja rozpocznie się w 2015.

O katastrofalnym stanie bydgoskich śluz zrobiło się głośno, gdy w ubiegłym roku zakłócił międzynarodową imprezę dla wodniaków "Ster na Bydgoszcz".

- Remonty nie powinny utrudnić tegorocznego "Steru" - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - W tym roku wszystkie śluzy mają działać normalnie.

źródło:
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,15263780,Bydgoskie_sluzy_wreszcie_beda_remontowane__Co_z_zegluga_.html
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL