Nie żyje Leszek StelmaszykDrukuj

Nie żyje Leszek StelmaszykW dniu 5 lutego br. odszedł na wieczną wachtę Leszek Stelmaszyk. Leszek Stelmaszyk był w latach 1972- 1998 kierownikiem Inspektoratu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. W okresie jego szefowania przewozy na Odrze przeżywały apogeum, a nakłady inwestycyjne na rozwój floty rosły średnio o 21 % rocznie. Zanim rozpoczął pracę w inspektoracie w latach 60-tych XX w. był uznanym żeglarzem. Sukcesy odnosił na jachtach klasy Star.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego Człowieka i wieloletniego kierownika Inspektoratu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Rodzinie i Bliskim szczere wyrazy współczucia w obliczu tej niewyobrażalnej straty składają dyrektor oraz pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Msza pożegnalna będzie miała miejsce w dniu 8 lutego br. w kościele przy ul. Stysia we Wrocławiu o godz. 12.00. Pogrzeb zaplanowany jest w tym samym dniu ok. godz 13.15 na cmentarzu parafialnym przy ul. Gałczyńskiego we Wrocławiu (Ołtaszyn).

Cześć jego pamięci.
foto: Janusz Fąfara
#1 | Marand dnia 06.02.2014 08:16
[*]
#2 | Valdemaras dnia 06.02.2014 13:03
Mało kto wie że Leszek odnosił też sukcesy sportowe w pływaniu. Miałem okazję z nim współpracować, do dziś pamiętam nasze pogadanki nie koniecznie przy herbatce u Adasia Reszki w porcie na Zamoyskiego. Spoczywaj w spokoju Leszku.
#3 | Fidelis dnia 06.02.2014 15:43
Ja również, będę miło wspominał ś/p Pana Leszka Stelmaszyka kier.Inspektoratu Żeglugi we Wrocławiu. W 1992r ś/p Pan Leszek był przewodniczącym komisji państwowej, przed którą zdawałem egzamin teoretyczny i praktyczny na p/cz ,,BIZON"we Wrocławiu na rz. Odrze,uzyskując patent ,,Jedynkę". Długo i namiętnie dyskutowaliśmy o wiślanej żegludze.
Oddajmy hołd Tym wspaniałym ludziom polskiego śródlądzia, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Pokój Jego marynarskiej duszy.
#4 | kaczor_g dnia 06.02.2014 17:07
Pan Leszek zawsze z możliwą przychylnością traktował zadania Inspektoratu wobec Złotej Kaczki.
Kiedy trzeba doradzał, kiedy trzeba odradzał...
Martwił się, że sobie nie poradzimy, z dumą przyprowadzał kilkukrotnie zagranicznych kapitanów i pokazywał im Kaczkę.
Człowiek instytucja.
A Odra musi płynąć....
#5 | Apis dnia 06.02.2014 17:27
Pracowałem "pod nim" cztery lata w Inspektoracie ŻŚ we Wrocławiu a wcześniej przez trzy lata stykałem się z nim corocznie przy dopuszczeniu statku szkolnego "Młoda Gwardia" do sezonu. Wymagający ale przyjacielski, co roku namawiał mnie do objęcia placówki terenowej Inspektoratu w Brzegu i w końcu uległem. Spoczywaj w pokoju, szefie...
#6 | Janusz Fafara dnia 06.02.2014 21:30
Zdobył mistrzostwo Polski w pływaniu tylko nie pamiętam w którym roku i na jakim dystansie.
#7 | baca_young dnia 09.02.2014 03:44
[*]

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL