Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Konsultacje DI SRT - c.d.Drukuj

Konsultacje DI SRT - c.d.Rada Interesantów Portu Szczecin wraz z Zachodniopomorskim Oddziałem Krajowej Izby Gospodarczej oraz Business Club Szczecin zorganizowali w dniu 28 stycznia spotkanie, którego celem było wypracowanie opinii i wniosków o Projekcie Dokumentu Implementacyjnego Strategii Rozwoju Transportu przedstawionego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do konsultacji.

Specjaliści z Zarządu Portu, Urzędu Morskiego, RZGW, PLK CRI, GDDKiA oraz nasi przyjaciele z Dolnego Śląska zaznajamiali nas ze szczegółami Projektu, jego zaletami i wadami. Potem odbyła się dyskusja, która wykazała duże zainteresowanie środowiska gospodarczego i naukowego omówionymi przez ekspertów tematami.

Przebieg spotkania i konkluzje zawiera załączona Notatka. Ma ona jednocześnie zachęcić Państwa do wzięcia udziału w powszechnych konsultacjach. Konsultacje powinny zakończyć się 5 lutego br. Zatem czasu jest mało. Nie musimy Państwu przypominać, że będzie to dla nas ostatni tak bogaty okres wpływu środków unijnych z Funduszu Spójności i CEF na rozwój transportu.

Dlaczego udział w konsultacjach jak największej liczby osób z naszego regionu jest ważny?

Jak mogą Państwo zauważyć w materiale załączonym, wiele rozwiązań zawartych w Projekcie wymaga wg ekspertów i organizatorów tego spotkania skorygowania. Wymaga wzmocnienia środkami dodatkowymi albo przesuniętymi z innych Projektów inwestycyjnych. Czy to nastąpi? Ufamy, że tak. Ale bez naszego gremialnego udziału w konsultacjach i bez solidnie przedstawionych argumentów szanse na to maleją.

Kwoty przedstawione w Projekcie na Odrzański szlak wodny czy na niektóre odcinki drogi S3 i szlaki kolejowe C-E59 oraz E- 59 nie są wystarczające by odrobić wszystkie zaniedbania z lat ubiegłych.

Silny głos Państwa może jeszcze wiele zmienić. Dajmy sobie szansę bo w przyszłości takiej drugiej nie znajdziemy. Nasz głos będzie wsparty przez wiele środowisk samorządowych i gospodarczych z zachodnich regionów Polski. Szczególnie mocno wspierać nas będą miłośnicy odbudowy szlaku żeglugowego na Odrze. Dla wsparcia załączamy też wnioski i wyniki ich konsultacji, do zaznajomienia się i wykorzystania (Pobierz wnioski).

Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w konsultacjach wg załączonej Notatki – Instrukcji oraz do dalszego rozpropagowania apelu poprzez własne kontakty. Pobierz notatkę.

W imieniu RIPS, KIGM o. zachodniopomorski, BCS
Zbigniew Antonowicz – antonowiczz@tlen.pl 603599679
#1 | vasyld dnia 03.02.2014 11:07
Witam. Zachęcam wszystkich kolegów do składania wniosków, ja zrobiłem to on-line na stronie SRT. Jeżeli zastanawiacie się czy wasz pojedynczy głos ma znaczenie, to uwierzcie mi że tak. Pamiętajcie, że tylko silny głos zainteresowanych może być słyszalny w konsultacjach. Samorządowcy i organizacje pozarządowe w tym przypadku odrobiły zadanie i chwała im za to teraz kolej na nas. Weźmy przykład z organizacji pro-eko, oni są głośni i osiągają swoje cele.
#2 | Odra dnia 04.02.2014 21:59
To ważny moment dla Odry.W obywatelskim państwie konsultacje społeczne powinny mieć należytą rangę i efekt społeczny i gospodarczy. Wnioski i uwagi złożone na podany adres. Pozdrawiam i wyrazy szacunku dla tych którzy to zrobią.
#3 | skoniu dnia 04.02.2014 22:20
Wniosek złożyłem na podany adres. Pozdrawiam.
#4 | tiktak dnia 04.02.2014 22:36
Rowniez wniosek wyslalem .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL