Dokument Implementacyjny Strategii Rozwoju Transportu - konsultacjeDrukuj

Dokument Implementacyjny Strategii Rozwoju Transportu - konsultacjeDokument Implementacyjny Strategii Rozwoju Transportu stał się przedmiotem konsultacji społecznych i każdy ma możliwość bezpośredniego uczestnictwa w opiniowaniu strategii wobec Odrzańskiej Drogi Wodnej. Musimy koniecznie wziąć w tym udział jako środowisko, gdyż jesienią 2013 dokonano w Dokumencie zmian na niekorzyść Odry jako szlaku żeglownego. Wygląda na to, że Administracja „pogubiła” się i nie widzi efektu gospodarczego 700-kilometrowej drogi wodnej. Najlepiej jest wyrazić swoją opinię w oparciu o szczegółowe wnioski i uwagi do Projektu DI SRT (pobierz tu: Kliknij) oraz uzasadnienie i program działań systemowych, które rozwiązują nasze oczekiwania w regionach nadodrzańskich.

Dokument może złożyć każdy obywatel, instytucja, urząd, organizacja, stowarzyszenie, podmiot gospodarczy i inni. Pobrany wniosek jest w wersji edytowalnej (można nanosić własne uwagi). Każdy może dowolnie skorzystać z treści wysłanych uwag, pragnę jednak zapewnić że całość ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla Odry ale poprzez nią dla całego systemu dróg wodnych w Polsce w przyszłości: żeglugowa Wisła, Warta, Noteć są w sposób bezpośredni uzależnione od Odry, która jest dla nich wyjściem na europejskie szlaki.

Wniosek można wykorzystać jako treść w jednej z opcji wzięcia udziału w konsultacjach wskazanych pod linkiem: http://www.srt-2020.pl/#!skadanie-uwag-i-wnioskw/cb3y i skorzystać z jednej z kilku wskazanych tam możliwości wysłania wniosku. Istnieje również możliwość złożenia go bezpośrednio w oddziałach terenowych GDDKiA (np. w Opolu przy ul.Niedziałkowskiego, we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 186). Musimy się spieszyć, gdyż termin upływa 5.02.2014.

Okazuje się, że w regionach jest wielkie zainteresowanie wykorzystaniem transportu wodnego - okazywane zarówno ze strony gospodarki, samorządów terytorialnych jak i jednostek naukowych. Załączony wniosek to efekt środowiskowej współpracy i wniosków racjonalizatorskich całej zachodniej Polski. Poparli nas parlamentarzyści zrzeszeni w Zespole Przyjaciół Odry (transmisja z obrad Zespołu do obejrzenia i wysłuchania tutaj - http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#9870383970B2B847C1257C63003C90FD). Zaowocowało to także złożeniem na ręce Marszałek Sejmu RP w styczniu 2014 r. interpelacji w sprawie działań systemowych dla Odrzańskiej Drogi Wodnej w świetle Projektu Dokumentu Implementacyjnego Strategii Rozwoju Transportu.

W naszych dążeniach poparły nas zrzeszenia Krajów czeskich (odpowiednik naszych regionów). Popiera nas i zapewnia o swoim zainteresowaniu Stowarzyszenie Rozwoju Kraju Morawsko-ślaskiego zrzeszające 160 podmiotów gospodarczych w Kraju Morawsko-śląskim (Czechy). Zainteresowani są członkowie Izb Gospodarczych krajowych i zagranicznych działających wokół Odry. Popierają nas szkoły, stocznie, porty śródlądowe i morskie. Ale przede wszystkim popierają nas obywatele, mieszkańcy regionów gdzie Odra wygeneruje rynek pracy. Życzmy sobie Wszystkiego Dobrego z Odrą która karmi i nie zagraża. Konsultacje społeczne to szansa, że coś uzyskamy, zmienimy... Każdy głos „za” Odrą to krok w kierunku godnego życia na naszej ziemi nadodrzańskiej.

Andrzej Podgórski - Rada Kapitanów ŻŚ
Gabriela Tomik - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle ds.rzeki Odry
#1 | Apis dnia 04.02.2014 08:57
Dziś jest ostatni dzień - pobierzcie wniosek, wpiszcie swoje dane u góry, miejsce i datę u dołu i wyślijcie mailem na adres

Każdy głos za żeglugą jest istotny!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL