Jan Zakrzewski odszedł na Wieczną WachtęDrukuj

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Jana Zakrzewskiego - absolwenta Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - rocznik 1967 wydział mechaniczny, którego wychowawcą była p. Helena Węgrzyńska. ŚP. Jan Zakrzewski pływał z żegludze warszawskiej na pasażerkach, pchaczach Żubrach i Łosiach. Po ukończeniu TŻŚ w 1967r jako asystent mechanika Teodora Lecha wszedł w skład załogi Żubra W-19, którego sternikiem był kp. Stanisław Fidelis z Płocka. On tez poinformował nas o tym smutnym fakcie.

Pogrzeb ŚP. Jana Zakrzewskiego odbędzie się w piątek 31.01.2014 na cmentarzu Brudnowskim w Warszawie. poprzedzi go msza św. o godz. 11:10 w Kościele murowanym.
#1 | zeglarz50 dnia 27.01.2014 16:34
Pokój Jego Duszy.Znałem śp. Jana Zakrzewskiego pływając w żegludze Warszawskiej. Rodzinie i najbliższym składam kondolencje. Piotr Rasz.
#2 | bebut1 dnia 27.01.2014 19:25
Pokój Twojej duszy - Janek. Chodziliśmy przez dwa lata do jednej klasy w T.Ż.Ś. do klasy mechanicznej 5e. 1967r. Jakoś tak się ułożyło, że od ukończenia Szkoły nigdy się nie spotkaliśmy. Bywa i tak. Dobrze jest pamiętać nas młodych w mundurach, młodych kolegów z całej Polski. Śp.Janek pochodził z Białegostoku. W piątej klasie mieszkaliśmy w internacie w sali 221. Było nas czterech: śp Stefciu Domitrz, śp. Maniek Kciuk, śp. Janek. Śpijcie w spokoju koledzy. Niech Dobry Pan Bóg przyjmie Was do Siebie i przytuli Wasze Marynarskie dusze.... Jacek.
#3 | Fidelis dnia 27.01.2014 20:05
Ś/P Jan Zakrzewski swoje całe zawodowe życie, poświęcił Żegludze Warszawskiej, był cenionym mechanikiem na wiślanych statkach. Był koleżeński w każdym calu. Będąc na emeryturze, pracował ze swym wieloletnim kolegą kpt Józefem Skwarskim, obsługując dawny Dworzec Wodny Żeglugi Warszawskiej - obecnie jako bar - restauracja, zlokalizowana pomiędzy mostem Świętokrzyskim a mostem Średnicowym (kolejowym ) na Wiśle w Warszawie.

,,Życie jest jak palącej się świecy knot,
zostanie zdmuchnięte i dotrwa do końca.
Lecz zgaśnie na pewno ".

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL