Politechnika Wrocławska buduje przystań nad OdrąDrukuj

Politechnika Wrocławska buduje przystań nad OdrąZa budynkiem dawnego klubu studenckiego Tawerna przy Wybrzeżu Wyspiańskiego powstaje przystań nad Odrą. Buduje ją Politechnika Wrocławska, ale zapowiada że z przystani będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Ma być gotowa w 2015 roku, ale prace przy Wybrzeżu Wyspiańskiego już trwają. W połowie przyszłego roku wrocławianie będą mogli korzystać z nowego miejsca wypoczynku nad Odrą. Zabytkowy budynek, w którym mieścił się klub studencki "Tawerna" ma odzyskać dawny blask na 75-lecie Politechniki Wrocławskiej.

Z przystani będą mogli korzystać nie tylko studenci Politechniki i innych uczelni podczas treningów wioślarskich na Odrze, ale także mieszkańcy. Tu będą mogli wypożyczyć łódkę i popływać nią po Odrze. - Chcemy, żeby ta przystań żyła. Obiekt będzie dostępny dla społeczności Wrocławia. Teren będziemy zamykać tylko na noc - mówi prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.

W przyziemiu budynku oznaczonego uczelnianym numerem "H-14" znajdują się hangary i jeden z trzech historycznych wrocławskich basenów wioślarskich, budowany jeszcze przez Niemców. Z tej infrastruktury będzie korzystać sekcja wioślarska Klubu Sportowego PWr. Na parterze odrestaurowane zostaną sale bankietowo-seminaryjne, na piętrze zaś pomieszczenia, które uczelnia udostępni organizacjom studenckim PWr.

Przez ostatnie dziesięciolecia obiekt popadł w ruinę i dziś jest w stanie, który grozi katastrofą. Politechnika Wrocławska kupiła go trzy lata temu za 10,5 mln zł. Drugie tyle pochłonie jego odrestaurowanie. To już drugi remont, jaki uczelnia przeprowadza w tej lokalizacji. Wcześniejszy miał miejsce po II wojnie światowej za sprawą pierwszego rektora PWr, prof. Dionizego Smoleńskiego.

źródło: gazetawroclawska.pl
foto: Andrzej Podgórski
#1 | Wojciech Rytter dnia 16.01.2014 05:05
Popieram z radością.To się nazywa mądre lokowanie pieniędzy.Odra się odwdzięczy dając w zamian relaks,radość i tysiące innych przyjemności.Tak trzymać.Brawoooo.
#2 | bolo dnia 18.01.2014 18:32
Pięknie! W Bydgoszczy, nad mniejszą rzeką Brda, aż roi się od przystani różnych klubów sportowych. Takie duże miasto jak Wrocław też ma duże możliwości rozwoju sportów wodnych. Może to pierwszy krok w tym kierunku? Trzymam kciuki! Życzę powodzenia w realizacji tego typu celów!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL