Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Dodawanie newsów i artykułówDrukuj

Dodawanie newsów i artykułówOstatnio mnożą się przypadki, w których funkcje "Dodaj newsa" lub "Dodaj artykuł" z menu głównego strony wykorzystywane są do próby dodania ogłoszenia o poszukiwaniu pracy, zwrócenia uwagi na jakiś problem z pośrednikiem lub firmą rekrutującą itp. Przypominam więc, że do ogłoszeń mamy w serwisie "Giełdę Pracy" a do dyskusji o firmach, pojedynczych statkach i biurach pośrednictwa pracy służy nasze Forum z odpowiednimi działami.

Funkcja "Dodaj newsa" lub "Dodaj artykuł" została przewidziana po to, aby użytkownicy mogli pomóc mi współredagować serwis i służy - jak sama nazwa wskazuje - wyłącznie do publikowania treści stanowiących trzon naszego serwisu: aktualności (newsów) żeglugowych (żeglarskich i turystycznych też), hydrotechnicznych, politycznych, gospodarczych i innych związanych z naszą branżą i środowiskiem. Wszelkie inne użycie tych funkcji mija się z celem: wpisane tam dowolne treści i tak nie zostaną opublikowane. Korzystanie z funkcji "Dodaj newsa" lub "Dodaj artykuł" zostało opisane w naszym "Poradniku" dostępnym w menu głównym, ale kto by tam takie rzeczy czytał...

Skoro więc użytkownik decyduje się na ich użycie - oznacza to, że chce pomagać w redagowaniu serwisu i obliguje go to do wpisywania treści a nie podawania wyłącznie linka do treści umieszczonych gdzieś w sieci. Co to oznacza? Ano mówiąc wprost należy troszkę się przyłożyć i wpisać (lub skopiować i wkleić) do odpowiednich pól formularza treść (a nie jedno zdanie), która ma być rzeczonym newsem lub artykułem.

W pierwszym okienku wpisujemy (wklejamy) jakiś wybrany lecz wiodący, kilkuzdaniowy fragment tekstu będący "zajawką" newsa lub artykułu a w drugim polu wpisujemy (wklejamy) całość (a więc łącznie z wpisanym wcześniej fragmentem). Na końcu tekstu kopiujemy i wklejamy link do źródła, z którego pochodzi wiadomość, artykuł (skopiowana treść) lub - w przypadku autorskich opracowań - własne imię i nazwisko. Jasnym jest też chyba, że wpisanie wyłącznie słów "ciekawy artykuł jest tu i tu (link)" nie jest żadnym newsem ani artykułem a jedynie poinformowaniem Redakcji, na co jest sporo innych sposobów.

Ponieważ o każdej próbie dodania newsa czy artykułu jestem powiadamiany - szlag mnie trafia gdy sprawdzając czytam "Uważajcie na firmę XXX" albo "zatrudnię kapitana" czy "podejmę pracę jako marynarz". Mam nadzieję, że u progu nowego roku zamiast dodawać mi zbędnej pracy chętni będą tę pracę czynić lżejszą i już nie będę musiał wyjaśniać indywidualnie każdemu "błądzącemu", że myli opcję "dodaj newsa" z dodawaniem ogłoszenia o poszukiwaniu pracy czy głosem w dyskusji.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL