Odszedł Jerzy MiszczukDrukuj

Odszedł Jerzy MiszczukJak informuje nas Pani Grażyna Miszczuk w dniu 2 stycznia br. po długoletniej, ciężkiej i wyniszczającej chorobie odszedł na wieczną wachtę jej mąż Jerzy Miszczuk.

Jerzy Miszczuk była absolwentem szkół żeglugi śródlądowej we Wrocławiu (ukończył w 1959 r), a także długoletnim pracownikiem ministerstw zajmujących się żeglugą śródlądową.

W ostatnim okresie był dyrektorem Departamentu Administracji Morskiej i Śródlądowej w Ministerstwie Infrastruktury.
#1 | Fidelis dnia 05.01.2014 11:46
Kolejna dobrze znana mi Wiślana bratnia dusza, opuszcza ziemski port.
Ś/P Pan Jerzy Miszczuk w póżnych latach 60 tych ub stulecia, był inspektorem nad żeglugą ,w Warszawskim Inspektoracie Żeglugi Śródlądowej, na ul. Zamojskiego 2 z siedzibą w porcie handlowym Żeglugi na Wiśle (potem Żeglugi Warszawskiej, zwanym portem praskim w Warszawie ).Kierownikiem Inspektoratu był śp. P. Franciszek Bleja.Pan śp Jerzy Miszczuk,wysoki blondyn w ciemnych okularach świetnie prezentował się w marynarskim mundurze,pracował z inspektorem Kużmą i inspektorem J. Sikorą , którego zabrał z sobą do ministerstw, gdzie obaj zajmowali się w departamentach nad żeglugą ,wydając nowe (niebieska książka ) przepisy i znaki żeglugowe ) .
Był kolegą i przyjacielem śp. naszego patrona mgr.kpt Adama Reszki. Niech nasza pamięć niczym boja świetlna , wskaże Ci Inspektorze Jurku, drogę do bezpiecznego i ostatecznego portu - wiecznej wachty.
#2 | Valdemaras dnia 06.01.2014 13:46
Ja również znałem ś.p. Jerzego Miszczuka jako człowieka życzliwego i dobrego fachowca.
Pokój jego duszy.
#3 | Zbyszek_Priebe dnia 07.01.2014 13:58
Znaliśmy Jurka jeszcze ze szkoły; był naszym młodszym Kolegą. Przez wiele lat reprezentował żeglugę śródlądową w administracji państwowej i był naszym łącznikiem w kontaktach ze stolicą. Zawsze życzliwy i szukający sposobu jak pomóc i pozytywnie sprawę załatwić. Pozostał w naszej pamięci jako dobry Kolega i mądry przełożony.
Jurku, cześć Twojej Pamięci!
Rodzinie i Najbliższym składamy kondolencje.
W imieniu Bractwa Mokrego Pokładu -
Zbyszek Priebe

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL