Biorą nas gwałtem?Drukuj

Biorą nas gwałtem?Ministerstwo Środowiska i Rządowe Centrum Legislacji zafundowało wielu osobom z naszego środowiska swoistą rozrywkę na Święta zapewniając możliwość spędzenia świątecznego czasu przy pracy. Projekt zmiany ustawy Prawo wodne i niektórych innych ustaw przygotowany przez Pana Gawłowskiego 5.12.2013 został wysłany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów 24.12. (w Wigilię!) do rozpatrzenia przez Radę Ministrów na posiedzeniu w dniu 30.12. (!) jako super-pilny, bardzo istotny dla interesów RP, priorytetowy, itp. Ustawa ma wejść w życie z dniem ogłoszenia, bez vacatio legis. Resorty mogły zgłaszać uwagi do dziś (27.12.2013) do godz.10.

Z uwagi na przyjęty sposób procedowania (superszybki tryb świąteczny) środowisko proponuje w całości odrzucić projekt ustawy wraz z załącznikami. Procedowanie zmiany Ustawy w przyspieszonym trybie zaproponowanym przez wiceministra środowiska w piśmie z dn. 05.12.2013, które zostało skierowane do resortów w dniu 23 grudnia i ogłoszone przez RCL w BIP w dniu 24 grudnia br. (w Wigilię!) z zamiarem przedstawienia na Radzie Ministrów w dn. 30 grudnia br. jest niezgodne z ogólnie obowiązującymi zasadami współżycia społecznego oraz z Zasadami techniki legislacyjnej (Dz.U. 2002 nr 100 poz. 908)

Do propozycji Ministerstwa Środowiska zawartych w projekcie założeń do ustawy Prawo wodne negatywnie ustosunkował się m.in. Konwent Marszałków w Stanowisku nr 26/2013/K-P z dn. 19.09.2013 podjętym w Bydgoszczy.
#1 | marek56 dnia 27.12.2013 19:29
Czy w tym kraju jest jeszcze ktoś kto jest w stanie zatrzymać to szaleństwo ? Aż chciałoby się powiedzieć (nawiązując do tytułu newsa) "...gwałt niech się gwałtem odciska..." Wiem, że to metoda najgorsza z możliwych ale w obliczu tego co nam "władza" funduje nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy.
#2 | koj dnia 28.12.2013 17:35
Co chcecie, toż w MŚ i w KZGW są sami fachowcy, ciekawe co jeszcze wymyślą, by usprawiedliwić swoje niekompetencje...zegar wyborczy tyka, oj tyka...a ja mam już listę na kogo nie głosować.
#3 | darpo23 dnia 29.12.2013 14:59
zanim zegar ruszy , będzie po fakcie. Nie wiem czy ktokolwiek zmienił zapisy założeń do tej ustawy, jeśli nie, to jest po ptokach. Jak powszechnie wiadomo nasz parlament umie przegłosowywać ustawy w takim tempie, że nawet nie są pousuwane błędy ortograficzne a ta ustawa daje możliwość zmian finansowania gospodarki wodnej , zacznie się sprzedaż wody , jej zasobów i całej otoczki wodnej. To pierwszy krok do odsprzedania tej gałęzi w ręce prywatne. Skończy się jak z całym przemysłem. Szczęśliwego Nowego Roku

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL