Środkowoeuropejski Korytarz TransportowyDrukuj

Środkowoeuropejski Korytarz TransportowyW dniu 12 grudnia 2013 r. uroczystość inaugurująca działalność Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej odbyła się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3. Otwarcia dokonali Marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Wojciech Drożdż.

W sesji plenarnej udział wzięli ponadto: Senator RP Norbert Obrycki, Poseł do Europarlamentu prof.Boguslaw Liberadzki (wystąpienie wideo), Przedstawiciel Ambasady Republiki Chorwackiej w RP- Tomislav Tulić oraz dr Patricka Abaffy z Ministerstwa Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier.

Wśród omawianych dróg transportowych nie mogło zabraknąć Odry. Odrzańska Droga Wodna znakomicie wpisuje się w oczekiwania współczesnej logistyki transportowej. Stanowi atut dla ekologicznych rozwiązań „zielonego” korytarza jakim z pewnością jest Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy. ŚKT-EUWT Sp z o.o. stanowi nowe wyzwanie dla unijnej współpracy transgranicznej - wizja zrównoważonego rozwoju Europy Środkowej ma tu pełne zastosowanie.

Region Dolnego Śląska reprezentowała Pełnomocnik Zarządu Województwa ds.rzeki Odry Pani Joanna Przybyszewska. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć również Pełnomocnika Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rzeki Odry, Pani Gabrieli Tomik. Obszerniejsza relacja na stronie Rady Kapitanów.
#1 | Kongregacja dnia 16.12.2013 21:13
w Odrze,,drgnęło''
Pierwsze jaskółki są .
opolskie tez się obudzi ,tylko trzeba nim potrząsnąć,inaczej stocznie splajtują nie mówiąc o żegludze której nie ma. Podniecają się fabryką samochodów na Opolszczyźnie ( nie za bardzo w to wierzę) ale jeśli to ,transport droga wodna konieczny.na tacy jest praca i szybki rozwój województwa ,ale.....itp

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL