Zbiornik Świnna Poręba "przesunięty" w czasieDrukuj

Zbiornik Świnna Poręba "przesunięty" w czasieZbiornik wodny Świnna Poręba na rzece Skawie, w woj. małopolskim, zostanie oddany do użytku w 2015 r., a nie jak planowano pierwotnie, w 2013 r. - przewiduje znowelizowana w piątek ustawa ws. ustanowienia programu budowy tego zbiornika. Przesunięcie terminu było konieczne z powodu opóźnień prac kolejowych na tym terenie.

Sejm przyjął w piątek jednogłośnie nowelizację ustawy o ustanowieniu programu budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2013. Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski zapewnił w Sejmie, że są pieniądze w budżecie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wszystkie prace związane z tym przedsięwzięciem i rozstrzygnięte przetargi.

- Dzisiaj na budowie pracuje kilkaset osób.(...) Na wszystkie prace techniczne mamy zagwarantowane środki finansowe" - podkreślił. Dodał, że całość prac ma być zakończona do przyszłego roku. Według Centrum Informacyjnego Rządu cały program ma kosztować 1 mld 634,1 mln zł.

Zbiornik Świnna Poręba pełni funkcje przeciwpowodziowe i retencyjne. Dokończenie jego budowy oznacza lepsze zabezpieczenie przed powodzią obszarów doliny Skawy i Wisły, poniżej ujścia Skawy do Krakowa. Jak informowało wcześniej CIR, przyczyni się to do rozwoju infrastruktury technicznej i gospodarczej tych terenów. Wokół zbiornika możliwy będzie też rozwój usług turystycznych. Ustawa wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

#1 | Kongregacja dnia 07.12.2013 22:01
Kilka miesięcy temu na poważnym spotkaniu słyszałem odpowiedź ,, mniej więcej -- tory już przekładane kwestia 3 miesięcy i zbiornik gotowy'' czyli jak zwykle ,.
Że też nikt za tak olewane inwestycje nie pójdzie do mamra, oraz karą pieniężną bardzo wysoką nie nagrodzony.
#2 | darpo23 dnia 07.12.2013 22:58
jak budowa się zakończy to skończą się pieniądze przekazywane pod stołem. Bardziej się opłaca być w budowie , niż ją zakończyć. Czas powiedzieć. że jest to SABOTAŻ GOSPODARCZY i żałować iż tow.STALIN nie dożył tej epoki , a powiedzenie o podróży na białe niedźwiedzie straciło "swój urok"
#3 | nowak123 dnia 08.12.2013 13:07
"na prace techniczne", ale nie na środowiskowe - to inna kategoria !

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL