Czy wicepremier Elżbieta Bieńkowska może zrobić coś dla Wisły?Drukuj

Czy wicepremier Elżbieta Bieńkowska może zrobić coś dla Wisły?Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska poniekąd ziściła jeden z najważniejszych postulatów naszej akcji "Po drugie: autostrada wodna na Wiśle". Jakkolwiek przyczyny decyzji premiera mogły być inne, to niespodziewanie otworzyła się niepowtarzalna okazja na poważne zajęcie się tematem niezagospodarowanej Wisły.

Jak przyznają eksperci, połączenie resortów: transportu (odpowiedzialnego za programowanie przedsięwzięć infrastrukturalnych) oraz rozwoju regionalnego (określającego warunki dystrybucji środków europejskich) stwarza nadzieję na skrócenie drogi do stworzenia planu rozwoju żeglugi śródlądowej na królowej polskich rzek.

- Z nadzieją patrzę na te zmiany - przyznaje Michał Górski z Pomorskiej Izby Gospodarczej. - Układ który był dotychczas, jak widać, nie dawał nam wielkiej szansy na to, że temat zostanie podjęty na poważnie.

- Być może wreszcie skończy się biadolenie, że nie ma pieniędzy i że nie można ich pozyskać. Nowy resort przecież jest stworzony do pozyskiwania i rozdziału środków - dodaje dr Tomasz Sowiński, prezes Związku Miast Nadwiślańskich. - A przypomnę, że jak do tej pory środków na rozwój żeglugi śródlądowej Polska nie pozyskała żadnych, m.in. dlatego że państwo o żadne się nie zwróciło.

cały artykuł: dziennikbaltycki.pl
#1 | marek56 dnia 02.12.2013 12:41
Tytuł rozszerzyłbym na "czy może zrobić coś dobrego dla Wisły ?" Oczywiście , że może. Pytanie tylko czy będzie chciała i drugie, może ważniejsze - czy Jej na to pozwolą ? Bo co do tego mam największe wątpliwości.
#2 | zeglarz50 dnia 03.12.2013 19:51
Zniszczyć to można szybko ale odbudować to trudno tym bardziej że człowiek się nie zna.
#3 | Kongregacja dnia 07.12.2013 22:34
Praca dla naszych poselskich miłośników żeglugi śródlądowej
Nawet w TV niedawno wspomniano o kole poselskim ,odry.
#4 | darpo23 dnia 07.12.2013 23:04
ja nawet mam propozycję co mogłaby zrobić. Załadować to całe towarzystwo wzajemnej adoracji które od 20-tu lat reformuje , naprawia , opracowuje strategie, załadować na jedną z ledwo zipiących barek , i wypchać za pomocą innego ledwo zipiącego pchacza na środek Bałtyku i tam ich zostawić razem z ich pomysłami. Zasponsoruję paliwo.
#5 | Black Hawk dnia 09.01.2014 17:06
Może zrobić duuuużą kupę i za lodziarkę robić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL