Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Żeglugowy motyw na wystawie makiet kolejowychDrukuj

Żeglugowy motyw na wystawie makiet kolejowychZ okazji święta patronki kolejarzy, Św. Katarzyny, w Zespole Szkół Komunikacji przy ulicy Fredry zorganizowana została w miniony weekend wystawa modelarska oraz pokazy makiet kolejowych. Można było m.in. zobaczyć makietę kolejową, na której ułożone są tory o łącznej długości 1000 metrów. To jedna z największych takich makiet w Polsce. To jedyna okazja w roku, by na własne oczy zobaczyć owoc ciężkiej pracy członków Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych.

- Choć Klub swoje podwoje otwiera w tym okresie już od wielu lat, to corocznie można zobaczyć coś nowego, niepowtarzalnego - zdradza Marek Malczewski, wiceprezes PKMK.

- Zaprezentowane zostaną modele według skal modelarskich. Pokazane zostaną modele zbudowane przez członków klubu, a nagradzane na Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych. Będzie można zobaczyć makiety modułowe w skali TT, H0e i H0. Członkowie klubu udzielać będą porad modelarskich i pokazywać zasady budowy modeli - dodaje Malczewski.

- Oprócz normalnego ruchu kolejowego atrakcją tegorocznych pokazów na tej makiecie będą poruszające się samochody i tramwaje oraz uruchomiona niedawno droga wodna ze śluzą i pływającym statkiem - wyjaśnia.

Dodatkowo zwiedzający zobaczą dwie makiety modułowe (odwzorowujące dwie stacje z Międzychodu) oraz makietę dydaktyczną, na której ruch modeli odbywa się zgodnie z regułami rzeczywistego ruchu kolejowego.

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego z naszym serwisem Konrada Dąbrowskiego uzyskaliśmy zdjęcia, na której są fragmenty makiety kolejowej z motywami żeglugi śródlądowej (pogłębiarka, śluza i obok niej statek oraz fragment kanału).

źródło: epoznan.pl
foto: Wotomac
#1 | tomil dnia 25.11.2013 12:16
A jednak zbudowano w Polsce nową drogę wodną i nawet śluzę.
Brawo!
Pozdrawiam
Tomek

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL