Z PGE odchodzi KilianDrukuj

Z PGE odchodzi KilianKrzysztof Kilian, prezes zarządu PGE, w poniedziałek, 18 listopada br., złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki. Na otwarciu nowego notowania akcje spółki staniały. Krzysztof Kilian poinformował, że złożył rezygnację "z ważnych powodów, w szczególności w związku z dokonanymi w dniu 25 października br. zmianami w składzie zarządu i ich skutkami."

Decyzja ta była zaskoczeniem dla wielu. Prawdopodobnie jednym z głównych powodów dymisji były różnice zdań w sprawie budowy dwóch bloków w Elektrowni Opole. PGE rezygnowała i wracała do tego projektu. Opóźniała się publikacja strategii firmy. Rząd naciskał na PGE powołując się na troskę o bezpieczeństwo energetyczne kraju i względy społeczne, spółka podnosiła argumenty ekonomiczne.

Przez zbyt długie zwlekanie zarządu PGE inwestycja dotycząca rozbudowy elektrowni rozpocznie się dopiero w połowie grudnia, choć premier Donald Tusk zapewniał w czerwcu, że ruszy jeszcze latem tego roku. W kuluarach mówi się o tym, że Kilian odchodzi, bo jest przeciwny rozbudowie Elektrowni Opole.

Przypomnijmy, że Krzysztof Kilian na początku roku 2013 na Forum "Zmieniamy Polski Przemysł" postulował podczas dyskusji na temat wzrostu gospodarczego, by po Euro 2012 Polska wyznaczyła sobie nowy cel o podobnej skali. Jego zdaniem idealnie nadaje się do tego usprawnienie żeglowności Odry do tego stopnia, by zaczęła ona odgrywać w systemie transportowym podobną rolę, jak rzeki w Niemczech.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL