Przepłynęli Atlantyk na własnoręcznie zbudowanej łajbieDrukuj

Przepłynęli Atlantyk na własnoręcznie zbudowanej łajbieOzi (Szymon Kuczyński) i Brożka (Dobrochna Nowak) przepłynęli Atlantyk na własnoręcznie zbudowanej drewnianej łajbie. Krakowska Lilla My to najmniejszy polski jacht, jakim udało się przepłynąć ocean.

Brożka studiuje geografię, jest instruktorem żeglarstwa i jak sama pisze na stronie projektu, żeglarstwem jest obciążona genetycznie.

- Jak zaczęliśmy budować łódkę, moja siostra zaszła w ciążę. Mama uznała, że spodziewa się dwójki wnucząt. A mój tata? Pewnie gdyby żył, byłby cały za. Zresztą... Szymon bardzo przypomina mojego tatę - mówi o sobie Brożka. Szymon na co dzień pracuje jako kurier rowerowy.

- Z domu nie wyniosłem żeglarstwa, u mnie nikt wcześniej nie pływał. W dzieciństwie czytałem masę książek, więc pewnie coś z tego mi zostało. Gdy miałem 11 lat, zapisałem się na kurs żeglarski. Później było liceum morskie w Gdańsku. Żeglowałem po zatoce i po Bałtyku. Aż w konsekwencji dotarłem do punktu, w którym jestem dziś. Jak ocenia to rodzina? Moja mama uważa, że w życiu trzeba robić to, co się lubi, sama skakała ze spadochronem, żeby pokonać lęk wysokości.

Do października pracowali na Mazurach - szkolili młodych adeptów żeglarstwa. Na czas podróży Dobrochna zawiesiła studia. Udało jej się wziąć urlop dziekański praktycznie w środku sesji. Teraz myśli o powrocie na uczelnię. Szymon rozważa pracę na żaglach. Najpewniej gdzieś w świecie. W ramach stworzonego przez siebie projektu myślą o podróżach na kolejny sezon.

cały artykuł: krakow.gazeta.pl
#1 | lelo1951 dnia 11.11.2013 01:53
Na całe szczęście dla tych młodych ludzi oceany nie są administrowane przez nieudolnych urzędasów z R.P. i są dla tego żeglowne, gratulacje !
#2 | bolo dnia 12.11.2013 22:08
Wielkie gratulacje! Jestem pełen podziwu. Jak się bardzo chce to można realizować nawet prawie nierealne marzenia. Trzymam kciuki za spełnienie następnych marzeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL