Poznań wciąż bez przystaniDrukuj

Poznań wciąż bez przystaniDwie łodzie rybackie, na nich pokład - tak płynie po polskich rzekach Konrad Dąbrowski z Poznania. Odwiedził też marinę w Nowym Mieście.

- Każda przystań otwarta na Warcie bardzo mnie cieszy, jako wodniaka - mówi Konrad Dąbrowski, komendant Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu.

- Od wielu, wielu lat walczymy o to, by w Poznaniu powstała przystań. Będziemy dążyć do tego, żeby wzorem Nowego Miasta również w Poznaniu ją wybudowano, mogłaby powstać w forcie 4a. Wymienia mariny w naszym rejonie - Nakło, Drawsko, Czarnków, Pyzdry, Nowe Miasto. W Śremie powstaje już druga. - Wstyd, że władze Poznania nic nie zrobiły w tym zakresie i do tej pory nie ma tu przystani - dodaje wodniak.Pływanie szlakami wodnymi może być bardzo tanim pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

- Mam na myśli kajak. Jeśli ktoś z czasem zapragnie odbywać wyprawy troszkę dalsze lub z większym zapleczem, może zbudować chociażby taki katamaran jak mój - zachęca Konrad Dąbrowski. Tratwamaran - połączenie tratwy i katamaranu to jego autorski pomysł na łódź.

źródło: jarocinska.pl
#1 | bolo dnia 12.11.2013 22:37
Faktycznie stolica Wielkopolski niestety odwróciła się od swojej pięknej rzeki. Zacumowanie w Poznaniu jest niemożliwe - brak jakiejkolwiek przystani. Jest plaża, miejsce wypoczynku nad rzeką dla mieszkańców Poznania i turystów, ale kompletny brak możliwości zwiedzania pięknego miasta przez turystów - wodniaków. Bo gdzie bezpiecznie zostawić łódź? Wszelkie dotychczasowe inicjatywy budowy mariny na terenie Poznania były skutecznie utrącane przez władze miasta. Może czas to zmienić? Dużo mniejsze miejscowości położone nad Wartą potrafią docenić piękno tej rzeki i jej walory turystyczne, budują mariny lub wyrażają zgodę na ich budowę przez prywatnych inwestorów. Turystyka wodna rozwija się i może przynieść dużo wymiernych korzyści tam gdzie będzie zaplecze dla wodniaków. Niech władze wezmą to pod uwagę podejmując różne decyzje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL