Tezom WWF-u na przekórDrukuj

Tezom WWF-u na przekórZ Holandii do poznańskiego browaru "Lech" płyną drogą wodną na pokładzie dwóch zestawów pchanych wielkogabarytowe zbiorniki. Na Mittellandkanal spotkał transport Józek Węgrzyn i przesłał do mnie kilka fotek z następującym opisem:

"Cześć Andrzej

Spotkałem tego Bizona-124 pod dowódctwem kpt. Zbyszka Cykulskiego (kumpel Janusza Miszewskiego) przed śluzą Sülfeld w niedzielę 3-go listopada. Zrobiliśmy razem postój nocny w Rühen (była odprawa graniczna DDR- BRD). B-124 prowadzi zestaw z silosami wyprodukowanym w Holandii, które dostarczył do Haren holenderski zestaw pchany i tam zostały przeładowane na polski zestaw.

Jest to druga partia ładunku. Pierwszą (4 silosy) prowadził B-82. Portem docelowym jest Poznań, a odbiorcą browar "Lech". Jak Ci wspominałem pod najniższymi mostami w Niemczech wynoszącymi 425 cm prześwitu ma on tylko kilka cm luzu.

Pozdrawiam
Józek
"Jak się dowiadujemy jeszcze nieoficjalnie - pierwszą partię, którą do Szczecina doprowadzi Bizon-82 przejmie Kpt. Czesław Szarek i poprowadzi do portu docelowego. Bizon-124 ma ze swoim ładunkiem płynąć do Poznania samodzielnie. Będziemy w miarę możliwości śledzić i relacjonować drogę tego ładunku - dobitnie potwierdzającego przydatność dróg wodnych i żeglugi śródlądowej w Polsce zwłaszcza do przewozu ładunków ponadgabarytowych i niebezpiecznych. W Senacie RP na zwołanej na dzień 6.11.2013 WWF i opłacani prze tę organizację naukowcy usiłują właśnie udowodnić jak szkodliwa jest żegluga śródlądowa. Nagłośnijmy więc ten fakt gdzie się da na drodze tego transportu - zainteresujmy media i serwisy lokalne.

foto. J. Węgrzyn
#1 | tomil dnia 06.11.2013 12:59
Bardzo proszę o plan rejsu, bo nie będę cały czas siedział nad brzegiem Warty. A też aby zainteresować media to trzeba im powiedzieć kiedy można się tego zestawu spodziewać w poszczególnych miejscach.
Pozdrawiam
Tomek
#2 | Apis dnia 07.11.2013 09:47
Kpt. Czesiek Szarek już płynie w górę Odry z zestawem przejętym od Bizona-82 - załadowanym 4 zbiornikami. Jeśli pogoda (a jest niekorzystna - silny wiatr) pozwoli - dziś (7.11.2013) dojdzie do Kostrzyna. Wówczas jutro mijałby Gorzów. Co do dalszej marszruty - trudno to zaplanować co do godziny. Lepiej kontaktować się z kpt. Szarkiem bezpośrednio. Drugi zestaw - czyli Bizon-124 - ma iść zaraz za Szarkiem.
#3 | Apis dnia 07.11.2013 14:28
Według informacji od zaprzyjaźnionego użytkownika - w Poznaniu na przystani Logocentrum mają być 12-tego... Druga partia tydzień później.
#4 | noaraf dnia 09.11.2013 17:25
Jesli rzeczywiście WWF tak działa, to pomimo programów odnawiania populacji rysia i niedźwiedzia - mają u mnie grubą krechę :-(((
#5 | Apis dnia 11.11.2013 10:59
Wartą w górę w odstępach kilkunastokilometrowych idą cztery zestawy (każdy pchacz prowadzi jedną barkę ze zbiornikami). Pierwsze idą trzy pchacze kpt. Szarka - na końcu Bizon. Pierwszy zestaw być może dziś dotrze do Poznania. Rano byli w okolicach Wronek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL