Kajakowe zakończenie sezonu w BrzeguDrukuj

Kajakowe zakończenie sezonu w BrzeguMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu zaprasza dorosłych i młodzież na Kajaki Na Marinie Brzeg - zawody kajakowych dwójek na Odrze na zakończenie sezonu 2013. Zawody odbędą się w sobotę 26 października o godz. 13.00 na przystani turystycznej w Brzegu - Plac Drzewny.

Uczestnictwo jest bezpłatne. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą startować tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zapewniają opiekę ratownika.

Szczegóły: stadion.brzeg.pl

Brzeskiej Przystani Turystycznej na rzece Odrze nikomu reklamować już nie trzeba. Obiekt doskonale zdał egzamin podczas mijającego sezonu letniego, a teraz można poprzeć go w konkursie organizowanym przez władze województwa opolskiego. Konkurs polega na wyborze najładniejszych miejsc w regionie, jakie udało się stworzyć w ciągu ostatnich miesięcy. Zarówno nowych jak i rewitalizowanych.

Przystań turystyczna w Brzegu co prawda została wybudowana jesienią minionego roku, ale dopiero w tym sezonie obiekt zaczął funkcjonować. Odbyły się tu imprezy kulturalne oraz rekreacyjne, ale przede wszystkim zostały uruchomione regularne rejsy po Odrze (przystań rejsowa), a miłośnicy wodnej rekreacji mogli korzystać z przystani dla lodzi. Warto również podkreślić, że przystań to również punkt widokowy na panoramę miasta i dolinę Odry. Pamiętajmy, że dotychczas w mieście nie było takiego obiektu, a w miejscu, gdzie zbudowano przystań, były nieużytki. Powstanie Mariny Brzeg uwieńczyło marzenia kilkudziesięciu lat o dostępnie żeglugowym-turystycznym naszego miasta do Odry.

Ponieważ obiekt łączy w sobie walory turystyczne i architektoniczno-urbanistyczne, władze Brzegu postanowiły zgłosić obiekt do konkursu organizowanego przez władze Opolszczyzny. Prowadzony jest też konkurs dla internautów, którzy mogą głosować poprzez stronę Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, klikając ten link: opolskie.pl. Każdy chętny może zagłosować na jedną spośród 13 inwestycji w naszym regionie, wybranych przez Komisję konkursową. Głosowanie trwa do 27 października. Jak informują organizatorzy, dla głosujących przewidziano okolicznościowe upominki.

Dodane: Regionalny ośrodek TVP w Kurierze Opolskim umieścił sympatyczną informację o zmaganiach kajakarzy w Brzegu:
#1 | Seehund dnia 24.10.2013 17:06
Kolejna wspaniała impreza w Brzegu na Marinie Brzeg. To kolejny argument zachęcający do zagłosowania właśnie na Nią. Ja już swój głos oddałem.
#2 | Apis dnia 24.10.2013 19:18
Dziękuję jako "kapitan portu Brzeg" za głos na Marinę Smile
#3 | bizon53 dnia 25.10.2013 11:15
Gratuluję Ci Kapitanie udanego i przede wszystkim bezpiecznego sezonu w marinie. Dziękuję Ci także za pomoc w obsłudze pierwszej regularnej linii pasażerskiej między Oławą a Brzegiem. Budowa mariny i przystani okazały się strzałem w dziesiątkę - wiem coś o tym bo miałem przyjemność obsługiwać linię Oława - Brzeg - Oława. Weekendowe rejsy cieszyły się sporym zainteresowaniem turystów (ok. 2000 przewiezionych osób, ponad 300 godzin rejsowych i ok. 1900 km przebytych na tej trasie).
Życzę udanego zakończenia sezonu i myślę, że kolejny będzie równie udany. Też oddałem swój głos i zachęcam całą naszą Załogę do głosowania. Pozdrawiam, Jerzy W.
#4 | Apis dnia 27.10.2013 08:44
Dodałem fragment audycji regionalnej TVP - Kuriera Opolskiego z relacją z zawodów. Skorzystałem Jurku z Twoich danych. Nie wszystko z mojej wypowiedzi zamieszczono, ale jest OK Smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL